«Ժողովուրդ». ԲՀԿ-ն հետընտրական «մանթրաժը» որևէ կերպ չի կարողանում հաղթահարել
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն այս ժամանակահատվածում իր որևէ թիմակցի հետ հանդիպում չի ունենում և չի շփվում։ Նկատենք, որ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներով՝ ԲՀԿ-ն հավաքեց գրեթե չորս տոկոս ձայն, չկարողացավ հաղթահարել անցողիկ շեմը և իր գոյության պատմության մեջ առաջին անգամ խորհրդարան չմտավ։
Դրանից հետո ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել էր, թե կուսակցությունը չի պասիվանալու և իր թիմակիցներին աշնանը ակտիվանալու կոչ էր արել։ Սակայն «Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի դարձավ, որ ԲՀԿ-ն որոշել է պասիվ մնալ և անգամ չմասնակցել աշնանը կայանալիք որևէ ՏԻՄ ընտրության։ Դա է պատճառը, որ կուսակցությունում անգործության շրջան է, և ԲՀԿ-ականներն անգամ իրար հետ լայն ֆորմատով հանդիպումներ չեն ունենում։
Ծառուկյանի ընտանիքին պատկանող «Կենտրոն» հեռուստաընկերությունը ևս, ըստ էության, իշխանության ձեռքին է հայտնվելու, և դա է պատճառը, որ այնտեղ աշխատանքից ազատումներ են սկսվել, անգամ նախկին պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը հեռացել է հեռուստաընկերությունից: Հայտնի է նաև, որ հեռուստաընկերության նոր ղեկավարությանը հրահանգված է գործել իշխանությունների վերահսկողության տակ։ ԲՀԿ-ն հետընտրական «մանթրաժը» որևէ կերպ չի կարողանում հաղթահարել»։

«Жоховурд»: «Процветающая Армения» никак не может преодолеть послевыборный «мандраж»
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян за этот период не встречается и не общается с кем-либо из членов команды. Отметим, что  по итогам внеочередных парламентских выборов «Процветающая Армения» набрала почти 4% голосов, не смогла преодолеть проходной барьер и впервые за всю историю своего существования не вошла в парламент.
После этого лидер «Процветающей Армении» Гагик Царукян заявил, что партия не будет пассивна и призвал своих соратников к активизации осенью. Однако, как стало известно изданию, партия «Процветающая Армения» решила сохранять пассивность и даже не участвовать в предстоящих осенью выборах органов местного самоуправления. В этом причина того, что в партии – период бездействия, и представители «Процветающей Армении» даже не встречаются друг с другом в широком формате.
«Принадлежащая семье Царукяна телекомпания "Кентрон", по сути, также окажется в руках властей, и в этом причина того, что там начались увольнения, из телекомпании ушла даже бывший депутат Ивета Тоноян. Известно также, что новому руководству телекомпании поручено действовать под контролем властей. "Процветающая Армения"  никак не может преодолеть послевыборный "мандраж"», - пишет газета.