Ապրիլյան պատերազմի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանի ղեկավարած ստորաբաժանումը չի մասնակցել մարտական գործողություններին. Սեյրան Օհանյան
04/08/2021 11:20
Ապրիլյան պատերազմի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանի ղեկավարած ստորաբաժանումը չի մասնակցել մարտական գործողություններին, Ազգային ժողովում հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը։
«Նրանք մասնակցել են որոշակի ապահովման ու ինժեներական ապահովման աշխատանքներին, դա չի հաշվվում մարտական գործողությունների մասնակից», - ասաց Օհանյանը։
Նա նշեց, թե այս աշխատանքների համար բանակի հրամանատարությունը գնահատել է ու պատվոգիր է տվել Փաշինյանի գլխավորած ստորաբաժանմանը։

Во время Апрельской войны подразделение под руководством Николом Пашиняном не участвовало в боевых действиях – Сейран Оганян
04/08/2021 11:47
Подразделение под руководством Николом Пашиняном не участвовало в боевых действиях во время Апрельской войны, заявил сегодня в парламенте руководитель фракции «Армения», бывший министр обороны Сейран Оганян.
«Они участвовали в некоторых работах по обеспечению и инженерному обеспечению. Это не считается участием в боевых действиях», - сказал Сейран Оганян.
Он отметил, что командование армии оценило эту работу и наградило почетной грамотой возглавляемое Николом Пашиняном подразделение.