Ռազմաքաղաքական իրադրությունը մնում է լարված, իսկ մենք չգիտեմ՝ ԱԺ-ում ինչով ենք զբաղված. Տիգրան Աբրահամյան (Տեսանյութ)
05/08/2021 17:33
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանն այսօր հայտարարեց՝ Ազգային ժողովի ներսում ու դրսում հակադրվող իրականություն է։
Նա հիշեցրեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունը, որը նշել էր՝ իրավիճակը սահմանին շարունակում է մնալ բավականին լարված։
«Երեք ամիս է՝ ռազմաքաղաքական իրադրությունը շարունակում է մնալ լարված, այսօր ունենք խորը խնդիրներ, որի մասին չեմ կարող խոսել այս ամբիոնից, այդ մասին խոսելն էլ է մեր համար անվտանգային լուրջ սպառնալիքներ ստեղծում, բայց մենք այսօր չգիտեմ, թե ինչով ենք զբաղված», - ասաց Աբրահամյանը։
Պատգամավորը նշեց, թե այսօր Ազգային ժողովում պետք է սկսեին խոսել սահմանից ու հետագայում էլ սկսեին զբաղվել բանակի ռեֆորմներով, զինված ուժերի մարտունակության բարձրացմամբ։

Военно-политическая обстановка остается напряженной, а мы заняты в парламенте непонятно чем – Тигран Абрамян
05/08/2021 18:24
Депутат фракции «Честь имею» Тигран Абрамян заявил сегодня в парламенте, что в Национальном Собрании и за его пределами – противоположная реальность.
Он напомнил заявление Никола Пашиняна о том, что ситуация на границе продолжает оставаться довольно напряженной.
«Уже три месяца военно-политическая обстановка продолжает оставаться напряженной, сегодня есть серьезные проблемы, о которых я не могу говорить с этой трибуны. Даже разговоры об этом создают серьезные угрозы безопасности для нас, но мы сегодня заняты непонятно чем», - сказал Тигран Абрамян.
Депутат отметил, что сегодня в Национальном Собрании должны были говорить о границах и в дальнейшем начать заниматься реформами, повышением боеспособности Вооруженных сил.