«Հրապարակ». Ում հետ է ուզում Փաշինյանը հարևանություն անել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ազգային ժողովի նորընտիր նախագահ Ալեն Սիմոնյանի ընտանիքն առաջիկայում կտեղափոխվի կառավարական ամառանոց: Նախագահ ընտրվելուց հետո նա վարչապետ Փաշինյանից տեղափոխվելու առաջարկ է ստացել։ Ի դեպ, կառավարական առանձնատներում ոչ բոլոր պաշտոնյաներին է իրավունք տրված բնակվելու։ Այստեղ, վարչապետից բացի, կարող են բնակվել նաև ՀՀ սահմանադրական դատարանի նախագահը, պաշտպանության նախարարը, արտաքին գործերի նախարարը և վարչապետի առաջարկությամբ ու ՀՀ նախագահի կարգադրությամբ նախատեսված այլ բարձրաստիճան պաշտոնատար անձինք` իրենց ընտանիքներով: Սակայն, որպես կանոն, Պռոշյան փողոցի առանձնատներ տեղափոխվում են Նիկոլ Փաշինյանի հրավերը ստացած անձինք։
Սիմոնյանի ընտանիքը, ամենայն հավանականությամբ, կբնակվի այն առանձնատանը, որտեղ հեղափոխությունից հետո կարճ ժամանակ բնակվեց Փաշինյանների ընտանիքը, ապա վերանորոգեցին Սերժ Սարգսյանին պատկանող առանձնատունը և այժմ բնակվում են այնտեղ։ 2018-ից հետո, հիշեցնենք, ընդամենը 3 պաշտոնյա է բնակվել այստեղ՝ վարչապետը, ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը և վարչապետի առաջարկությամբ՝ ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը։ Ի դեպ, Արարատ Միրզոյանի ընտանիքը դեռևս շարունակում է մնալ կառավարական առանձնատանը և, ըստ ամենայնի, դուրս չի գա, քանի որ լուրեր կան, որ Միրզոյանն առաջիկայում կնշանակվի արտգործնախարար։ Եթե անգամ այլ պաշտոնի անցնի, ապա Փաշինյանի առաջարկով կարող է մնալ առանձնատանը, քանի որ նոյեմբերի 9-ի միջադեպը Միրզոյանն ամիսներ անց էլ չի կարողանում հաղթահարել, իսկ պահպանվող ամառանոցում իրեն ապահով է զգում»։

«Грапарак»: Ален Симонян скоро станет соседом Пашиняна
Газета «Грапарак» пишет, что семья нового спикера парламента Алена Симоняна вскоре переедет на правительственные дачи. После избрания председателем парламента  Симонян получил такое предложение от премьер-министра Пашиняна.
«Кстати, не все должностные лица имеют право проживать на правительственных дачах. Кроме премьер-министра, здесь могут поселиться со своими семьями председатель Конституционного суда, министр обороны, глава МИД и другие должностные лица – по предложению премьер-министра и распоряжению президента. Однако, как правило, на правительственную дачу переезжают те, кто получил предложение от Никола Пашиняна.
Семья Алена Симонян, по всей видимости, будет занимать особняк, где после революции недолгое время проживала семья самого Пашиняна, а уже после ремонта особняка Сержа Саргсяна, перебралась туда.
Напомним, после 2018 года, на правительственной даче жили трое должностных лиц – премьер-министр, председатель парламента Арарат Мирзоян и бывший директор СНБ Артур Ванецян, по предложению премьер-министра. Кстати, семья Арарата Мирзояна все еще продолжает оставаться в правительственном особняке и скорее всего не покинет правительственные дачи, поскольку есть сведения, что он вскоре будет назначен министром иностранных дел. Если даже он не получил эту должность, то может остаться там по предложению Пашиняна, поскольку Мирзоян до сих пор не может прийти в себя после инцидента 9 ноября, а на охраняемой даче чувствует себя в безопасности», - пишет газета.