«Մեքենայով թող գնա, վերջին անգամ եղել է 8-9 ամիս առաջ». Արթուր Ղազինյանը ՔՊ-ականներին կոչ արեց Նիկոլ Փաշինյանին ասեն, որ գնա Արցախ (տեսանյութ)
06/08/2021 15:51
Ազգային ժողովում «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը հայտարարեց՝ Արցախը չեն վստահում իշխանությանը։
«Մենք ձեզ Արցախ չենք վստահում, վստահեցինք, տեսանք ինչ եղավ», - ասաց նա։
Պատգամավորն իշխանությանը կոչ արեց պատասխանատվություն կրել իրենց իշխանության օրոք տեղի ունեցած բոլոր և դրական, և բացասական երևույթների համար։
Ղազինյանը պնդեց՝ պետք է ստեղծվի Արցախի հարցով մշտական հանձնաժողով ու այդ հանձնաժողովը պետք է ղեկավարի ընդդիմությունը։
«Այն ընդդիմությունը, որ երբեք Արցախը չի դիտարկելու Ղարաբաղի տարածք», - նշեց ընդդիմադիր պատգամավորը։
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավորը «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությանը կոչ արեց Նիկոլ Փաշինյանին ասեն, որ մեկ անգամ գնա Արցախ։
«Թող գնա Արցախ՝ իր հռչակած Հայաստանը, մեքենայով թող գնա Արցախ, վերջին անգամ եղել է ութ-ինն ամիս առաջ, թող գնա ու նորից հայտարարի՝ «Արցախը Հայաստան է և վերջ»», - հայտարարեց Ղազինյանը։

«Пусть поедет на машине, в последний раз он был там 8-9 месяцев назад» – Артур Казинян призвал депутатов «Гражданского договора» сказать Николу Пашиняну, чтобы  поехал в Арцах
06/08/2021 16:56
«Пусть поедет на машине, в последний раз он был там 8-9 месяцев назад» – Артур Казинян призвал депутатов «Гражданского договора» сказать Николу Пашиняну, чтобы поехал в Арцах
Депутат парламента от фракции «Армения» Артур Казинян заявил сегодня, что они не больше доверят Арцах властям.
«Мы не доверим вам Арцах, доверили, увидели, что произошло», - сказал он.
Депутат призвал власти взять на себя ответственность за все произошедшие во время их власти явления – и хорошие, и плохие.
Артур Казинян подчеркнул, что в парламенте должна быть создана комиссия по вопросам Арцаха и ее должна возглавить оппозиция.
«Та оппозиция, которая никогда не будет рассматривать  иназывать Арцах "территорией  Карабаха"», - отметил оппозиционный депутат.
Депутат фракции «Армения» призвал фракцию «Гражданский договор» сказать Николу Пашиняну, чтобы хоть раз поехал в Арцах.
«Пусть поедет в Арцах – в провозглашенную им Армению. Пусть поедет в Арцах на машине. В последний раз он был там 8-9 месяцев назад, пусть пойдет и снова объявит – "Арцах – это Армения и все!"», - заявил Артур Казинян.