ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը ժամանել է Հայաստան
Աշխատանքային այցով Հայաստան է ժամանել ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը, լրագրողներին հայտնել է Կազմակերպության մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Զայնետդինովը:
Նրա խոսքով, օգոստոսի 9-10-ը նախատեսված են նրա հանդիպումները ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Արմեն Գրիգորյանի և պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում Զասը հայկական կողմին կտեղեկացնի ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում ստեղծված իրավիճակի, ինչպես նաև Հավաքական անվտանգության խորհրդի հաջորդ նիստի նախապատրաստման մասին:

Генеральный секретарь ОДКБ Станислав Зась прибыл с рабочим визитом в Армению, сообщил журналистам пресс-секретарь Организации Владимир Зайнетдинов.
По его словам, 9-10 августа запланированы его встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, исполняющим обязанности министра иностранных дел Арменом Григоряном и министром обороны Аршаком Карапетяном.
В ходе встреч Зась проинформирует армянскую сторону о ситуации, которая сложилась в зоне ответственности ОДКБ, а также о ходе подготовки к очередной сессии Совета коллективной безопасности.