ԱԽ գրասենյակի ղեկավարը Զասի հետ քննարկել է ՀԱՊԿ մեխանիզմների օգտագործման հնարավորությունը Ադրբեջանի հետ սահմանին իրավիճակը կարգավորելու համար
09/08/2021 13:05
ՀՀ Անվտանգության խորհրդի գրասենյակում տեղի է ունեցել ԱԽ գրասենյակի ղեկավար Հայկ Պետրոսյանի հանդիպումը Հայաստանում աշխատանքային այցով գտնվող ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը, դրա շուրջ վերջին զարգացումները և ՀԱՊԿ շրջանակներում առկա մեխանիզմների օգտագործման հնարավորությունները իրավիճակի խաղաղ կարգավորման գործընթացում:
Զրուցակիցները անդրադարձել են նաև ս.թ. սեպտեմբերին Տաջիկստանում կայանալիք ՀԱՊԿ անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների կոմիտեի նիստում քննարկվելիք փաստաթղթերի նախագծերի համաձայնեցմանը, ինչպես նաև Կազմակերպությունում Հայաստանի առաջիկա նախագահության առաջնահերթությունների նախապատրաստման ընթացքին:

Руководитель аппарата Совета безопасности обсудил с Засем возможности использования механизмов ОДКБ для урегулирования ситуации на границе с Азербайджаном
09/08/2021 13:29
Руководитель аппарата Совета безопасности Армении Айк Петросян сегодня встретился с генеральным секретарем ОДКБ Станиславом Засем, находящимся с рабочим визитом в Армении, сообщает пресс-служба СБ Армении.
На встрече были обсуждены обстановка на армяно-азербайджанской границе, возможности использования существующих в рамках ОДКБ механизмов в процессе мирного урегулирования ситуации.
Собеседники обратились также к вопросам согласования проектов документов, которые будут представлены на предстоящем в сентябре в Таджикистане заседании секретарей Советов безопасности стран-членов ОДКБ, к процессу подготовки приоритетов предстоящего председательства Армении в Организации.