Երկու-երեք ամիս հետո չգաք, ասեք՝ «ժողովրդից ստացել ենք խաղաղության մանդատ» և երկիրը տանեք նոր զիջումների. Սաղաթելյան
10/08/2021 11:55
Մեկ շաբաթ է՝ հարցնում ենք՝ ի՞նչ եք բանակցում, ու՞մ հետ եք բանակցում. ասում եք՝ հանգիստ եղեք, ժողովրդի թիկունքում փաստաթուղթ չենք ստորագրի, դիմելով խորհրդարանական մեծամասնությանն՝ ասաց ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Չեմ հավատում, դուք արդեն ժողովրդի թիկունքում մեկ անգամ ողբերգական փաստաթուղթ ընդունել եք։ Երկու-երեք ամիս հետո չգաք հանկարծ կանգնեք այս ամբիոնին, ասեք՝ «ժողովրդից ստացել եք խաղաղության մանդատ» և երկիրը տանեք նոր զիջումների։ Այդ ժամանակ իրական ցասումը կտեսնեք», - հայտարարեց Իշխան Սաղաթելյանը։

Чтобы через 2-3 месяца вы не заявляли, что «получили от народа мандат на мир» и повели страну к новым уступкам – Ишхан Сагателян
10/08/2021 12:29
«Уже неделю мы спрашиваем: с кем вы ведете переговоры, о чем эти переговоры? Вы отвечаете: будьте спокойны, за спиной народа не подпишем документ», - заявил сегодня в парламенте вице-спикер Ишхан Сагателян, обратившись к парламентскому большинству.
«Я не верю вам. Вы уже один раз подписали трагический документ за спиной народа. Чтобы через два три месяца не пришли бы и заявили с этой трибуны, что "получили от народа мандат на мир" и повели страну на новые уступки. Вот тогда вы увидите настоящую ярость», - заявил Ишхан Сагателян.