Վարանդայից (Ֆիզուլի) տարհանվել է ևս 2 աճյուն, զինծառայողների մասունքներ են հայտնաբերվել Հադրութում
Արցախի ՆԳՆ ԱԻՊ ծառայությունը հայտնում է, որ Արցախի հարավային թևում՝ Վարանդայի և Հադրութի ուղղություններում իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում Վարանդայից (Ֆիզուլի) տարհանվել է ևս 2 աճյուն:
Մեկից ավելի աճյուններ (հիմնականում մասունքներ) հայտնաբերվել է Հադրութի շրջանից: Փրկարարներն այն տեղափոխել են դատաբժշկական բյուրո: Ամբողջական թիվը կհրապարակվի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո:
Զինադադարից հետո Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած բնակավայրերում իրականացված որոնումների արդյունքում հայտնաբերվել և հաստատվել է 1634  աճյուն:

В Гадрутском районе найдены останки еще двух армянских военнослужащих
В результате проведенных сегодня поисковых работ в направлении Варанды (Физули) и Гадрутского района спасатели Арцаха обнаружили и эвакуировали останки еще двух армянских военнослужащих, сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
Найденные в Гадрутском районе останки доставлены в бюро судмедэкспертизы. Точные данные будут опубликованы после проведения судебно-медицинской экспертизы.
Отметим, что после установления режима прекращения огня на оккупированных Азербайджаном территориях Арцаха были найдены и эвакуированы 1634 тела.