Մեր տղերքը թշնամուն 18-ից 20 000 զոհ են պատճառել. մեր բանակին պետք է հարգանքով վերաբերվել. Գեղամ Նազարյան
10/08/2021 11:16
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանը ԱԺ նիստի ժամանակ հորդորեց հարգանքով վերաբերվել հայկական բանակին։ Մասնավորապես, ՔՊ խմբակցության պատգամավորներին Նազարյանն առաջարկեց դադարեցնել բանակին մեղադրանքներ ուղղել՝ մոռանալով մեր հաղթանակների մասին։
«Մի առաջարկ, եթե կլսեք․ եկեք դադարեցնենք բանակին ուղղված բոլոր մեղադրանքները։ Բանակը իդեալական չի եղել երբեք, բաց բանակը մեր բանակն է։ Մեր բանակը հաղթել է արցախյան առաջին պատերազմը, մինչև 2016 թվականն այնպես է արել, որ թշնամին հարձակման մասին չմտածի, 2016-ին այնպիսի հակահարված է տվել, որ մեզնից հրադադար են աղերսել։ Մեր տղերքն իրենց հրամանատարների հետ 44 օր պատերազմել են աշխարհի հզորագույն երկրների բանակների և զինված ուժերի դեմ։ Այդ թվերը չեն հրապարակվել, բայց աշխարհի ամենալուրջ հետախուզական ծառայությունների հավաքական թվերով՝ մեր տղերքը թշնամուն 18-ից 20 000 զոհ են պատճառել։ Ա՛յ էդ բանակն է, որին պետք է հարգանքով վերաբերվել», - ասաց Նազարյանը։

Гегам Назарян: К армянской армии нужно относиться с уважением, наши парни нанесли противнику большие потери – от 18 до 20 тысяч жертв
10/08/2021 11:58
Депутат фракции «Армения» Гегам Назарян призвал сегодня на заседании парламента с уважением относиться к армянской армии. В частности, Гегам Назарян предложил депутатам фракции «Гражданский договор» прекратить обвинять армию, забывая о наших победах.
«Давайте прекратим все обвинения в адрес армии. Армия никогда не была идеальной, но это наша армия. Она одержала победу в первой арцахской войне, благодаря армии враг не думал о нападении до 2016 года, а в 2016 году нанесла такой контрудар, что нас умоляли о перемирии. Наши парни со своими командирами 44 дня воевали против сильнейших армий и  вооруженных сил мира. Эти цифры не были опубликованы, но согласно данным самых серьезных разведслужб, наши парни нанесли противнику  большие потери в живой силе, от 18 до 20 тысяч жертв. Эта армия, к которой нужно относиться с уважением», - сказал Гегам Назарян.