Հայաստանի պաշտպանության նախարարը ժամանել է Մոսկվա, այցի ծրագիրը բավական հագեցած է. ՊՆ
Հայաստանի պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանի գլխավորած պատվիրակությունը ժամանել է Մոսկվա, «Արմենպրես»-ին հայտնել են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
«ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանի գլխավորած պատվիրակությունը ժամանել է Մոսկվա։ Հայկական պատվիրակության կազմում են ԶՈՒ ԳՇ բարձրաստիճան զինվորականներ, ՊՆ կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարներ։ Այցի ծրագիրը բավական հագեցած է, նախատեսվում են տարբեր ձևաչափերով մի շարք հանդիպումներ», - հայտնում են ՊՆ-ից։
Նշվում է, որ ՌԴ այցելելու հրավերը Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարից ստացվել է հուլիսի 26-ին, Արշակ Կարապետյանի և Սերգեյ Շոյգուի հեռախոսազրույցի ընթացքում։

Министр обороны Армении прибыл в Москву, программа визита довольно насыщенная – Минобороны
Делегация во главе с министром обороны Армении Аршаком Карапетяном прибыла в Москву, сообщили «Арменпресс» в Управлении по информации и связям с общественностью Минобороны Армении.
«Делегация во главе с министром обороны Армении Аршаком Карапетяном прибыла в Москву. В составе армянской делегации высокопоставленные военные Генштаба ВС, руководители структурных подразделений МО. Программа визита довольно насыщенная, запланирован ряд встреч в различных форматах», - сообщили в Минобороны.
Отмечается, что приглашение посетить РФ было получено от министра обороны Российской Федерации 26 июля в ходе телефонного разговора Аршака Карапетяна и Сергея Шойгу.