Կեղծ հայտարարություններով ադրբեջանական կողմը հող է նախապատրաստում հետագա սադրիչ գործողությունների համար. ՊԲ
13/08/2021 13:27
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե իբր օգոստոսի 13-ին՝ ժամը 02:30-ի սահմաններում Արցախի Հանրապետության ՊԲ ստորաբաժանումները հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել Յուխարի Վեյսալի, Սղնախ գյուղերի, ինչպես նաև Շուշիի մերձակայքում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, իրականությանը չի համապատասխանում, հայտնում են ՊԲ-ից։
Ակնհայտ է, որ նման կեղծ հայտարարություններով ադրբեջանական կողմը հող է նախապատրաստում հետագա սադրիչ գործողությունների համար:
ՊԲ ստորաբաժանումները խստորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը և պատասխան գործողությունների են դիմում բացառապես ադրբեջանական սադրանքներին հակազդելու նպատակով:

Лживыми заявлениями азербайджанская сторона готовит почву для дальнейших провокационных действий – Армия обороны
Распространенное министерством обороны Азербайджана заявление о том, что 13 августа около 2:30 ночи подразделения Армии обороны Республики Арцах открыли огонь из стрелкового оружия в направлении азербайджанских позиций в селах Юхары Вейсали, Сгнах, а также по позициям азербайджанских ВС дислоцированным возле Шуши, не соответствует действительности, сообщает Армия обороны Республики Арцах.
«Очевидно, что подобными лживыми заявлениями азербайджанская сторона готовит почву для дальнейших провокационных действий.
Подразделения Армии обороны неукоснительно соблюдают режим прекращения огня и прибегают к ответным действиям исключительно в целях противодействия азербайджанским провокациям», - говорится в сообщении Армии обороны Арцаха.