ՔՈՎԻԴ-19-ով պայմանավորված Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունը դեռևս չի մատուցում ներգաղթային ու ոչ-ներգաղթային վիզաների տրամադրման ծառայություններ
16/08/2021 17:11
ԱՄՆ դեսպանությունից հայտնում են, որ ՔՈՎԻԴ-19-ով պայմանավորված Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունը դեռևս չի մատուցում ներգաղթային ու ոչ-ներգաղթային վիզաների տրամադրման ծառայություններ։
«Մենք կփորձենք հնարավորինս շուտ վերսկսել այս ծառայությունների մատուցումը, սակայն այս պահին հստակ ժամկետներ չենք կարող նշել։ Հյուպատոսական հարցազրույցների նշանակումը հնարավոր դառնալուն պես մեր Հյուպատոսական ծառայությունն ուղղակիորեն կապ կհաստատի դիմողների հետ։
Վիզաների հետ կապված ձեր հարցադրումները դեսպանատան հրապարակումների մեկնաբանություններում խնդրում ենք չգրել. դրանք ուղարկեք անմիջապես մեր Հյուպատոսական ծառայության էլ․ փոստով։ Տեղեկություններ համար տես՝ https://am.usembassy.gov/visas/» , - նշված է դեսպանության տարածած հաղորդագրության մեջ։

Посольство США в Армении пока не предоставляет иммиграционные и неиммиграционные визы из-за COVID-19
16/08/2021 19:29
Посольство США в Армении сообщает, что в связи с COVID-19 посольство США в Армении пока не предоставляет иммиграционные и неиммиграционные визовые услуги.
«Мы постараемся как можно скорее возобновить предоставление этих услуг, однако на данный момент не можем назвать конкретные сроки. Как только назначение консульских собеседований станет возможным, наша Консульская служба свяжется с заявителями напрямую.
Просим не писать свои вопросы, связанные с визами, в комментариях к публикациям посольства. Отправляйте их напрямую на адрес электронной почты нашей Консульской службы. Для получения информации смотри https://am.usembassy.gov/visas», - отмечается в сообщении посольства США в Армении.