Ադրբեջանական ԶՈՒ-ն Սև լճի հատվածում փորձել է դիրքային առաջխաղացում ապահովել, սակայն, տալով առնվազն մեկ զոհ, ետ է շպրտվել ելման դիրքեր. ՊՆ
16/08/2021 10:56
Օգոստոսի 16-ի գիշերը ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները սադրանքի են դիմել հայ-ադրբեջանական սահմանի Սյունիքի մարզի, մասնավորապես` Սև լճի հատվածում` փորձելով դիրքային առաջխաղացում ապահովել, հայտնում են ՊՆ-ից։
Հայ դիրքապահներն իրականացրել են հակազդող գործողություններ, ինչի արդյունքում հակառակորդը ետ է շպրտվել ելման դիրքեր:
Ծավալված փոխհրաձգության ընթացքում հակառակորդը տվել է առնվազն մեկ զոհ: Հայկական կողմից տուժածներ չկան:

Азербайджанские военные попытались продвинуться на участке Черного озера, однако отброшены с потерями
16/08/2021 11:02
Ночью 16 августа подразделения ВС Азербайджана предприняли провокацию на участке Сюникской области армяно-азербайджанской границы, в частности, Черного озера, пытаясь обеспечить позиционное продвижение.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Армении, в результате предпринятых армянской стороной действий противник отброшен на исходные позиции.
В результате завязавшейся перестрелки с азербайджанской стороны есть один убитый военнослужащий, с армянской стороны пострадавших нет, отметили в Минобороны.