«Ժողովուրդ». Ծառուկյանը մեկուկես ժամանոց հանդիպում է ունեցել Փաշինյանի հետ
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ArmLur.am-ի լավատեղյակ աղբյուրները փոխանցում են, որ երեկ ՀՀ կառավարությունում հանդիպում են ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը: Մեր աղբյուրները փոխանցում են, որ Ծառուկյանը կառավարության շենք է գնացել ու Փաշինյանի հետ մոտ մեկուկես ժամանոց հանդիպում է ունեցել: Թե՛ իշխանական, թե՛ ԲՀԿ-ական թևի համար անհայտ է, թե ինչ օրակարգի շուրջ են Փաշինյանն ու Ծառուկյանը հանդիպել:
Ըստ իշխանական մեր աղբյուրների՝ չի բացառվում, որ Ծառուկյանին սպորտային ոլորտի մասով ինչ-որ բան Փաշինյանը տա, քանի որ նրանց վերջին հանդիպման ժամանակ որոշվել է փոխհամագործակցել տարբեր ոլորտներում:
Հիշեցնենք, որ Փաշինյան-Ծառուկյան վերջին հանդիպումը եղել էր հուլիսի 8-ին՝ ԱԺ արտահերթ խորհրդական ընտրություններից հետո, երբ վարչապետը հանդիպումներ էր ունենում արտախորհդարանական ուժերի հետ:
Մենք փորձեցինք հանդիպման հետ կապված մեկնաբանություն խնդրել ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանից, սակայն ապարդյուն. նա հեռախոսազանգերին չի արձագանքում: Իսկ ինչ վերաբերում է ԲՀԿ-ականներին, ապա հունիսի 20-ին տեղի ունեցած ԱԺ արտահերթ ընտրություններից հետո երբ պարզ դարձավ, որ ԲՀԿ-ն այլևս խորհրդարանական ուժ չէ, նրանք կարծես անհետացած լինեն, որևէ ձևով չեն արձագանքում մեր նամակներին ու զանգերին»։

«Жоховурд»: Встреча Пашинян – Царукян длилась полтора часа
Вчера в правительстве состоялась встреча премьер-министра Никола Пашиняна и председателя партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна, сообщает ArmLur.am со ссылкой на свои источники.
«Как передают наши источники, встреча Царукяна с Пашиняном длилась около полутора часов. Как в правящих кругах, так и в партии «Процветающая Армения» не знают, вокруг какой повестки встречались Пашинян и Царукян.
Согласно источникам в правительстве, не исключается, что Пашинян предложит Царукяну что-то в сфере спорта, поскольку во время их последней встречи было решено взаимодействовать в различных сферах.
Напомним, последняя встреча Пашинян – Царукян состоялась 8 июля, после внеочередных парламентских выборов, когда премьер-министр в рамках консультаций встречался с внепарламентскими силами.
Мы попытались получить комментарий у пресс-секретаря премьера Мане Геворкян, однако безрезультатно. Она не отвечала на звонки. Что касается членов партии «Процветающая Армения», то после состоявшихся 20 июня парламентских выборов, когда партия не прошла в парламент, они как будто исчезли, не отвечают на наши письма и звонки», - пишет газета.