Հոկտեմբերին նախատեսված «Էրեբունի-Երևան» տոնակատարությունները չեն անցկացվի
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի որոշմամբ, հոկտեմբերին նախատեսված «Էրեբունի-Երեւան» տոնակատարությունները չեն անցկացվի, հաղորդում է քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը։
Երեւան քաղաքի 2021թ. բյուջեով «Էրեբունի-Երեւան»-ի համար նախատեսված ֆինանսական միջոցները կուղղվեն «100 տուն Արցախում» ծրագրի աջակցմանը, ինչպես նաեւ՝ Երեւանի մշակութային հաստատությունների զարգացման ծրագրերին։
Մասնավորապես, միջոցներ կհատկացվեն «Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի եւ 90-ամյա հոբելյանը նշող Երեւանի պատմության թանգարանի արդիականացման ծրագրերին:

Мэрия Еревана отменила праздничные мероприятия «Эребуни-Ереван»
Решением мэра Еревана Айка Марутяна, предусмотренные в октябре праздничные мероприятия «Эребуни-Ереван» отменены, сообщает мэрия Еревана.
Финансовые средства, предусмотренные бюджетом города на 2021 год для проведения праздничного мероприятия «Эребуни-Еревана», будут направлены на поддержку программы «100 домов в Арцахе», а также на программы развития культурных учреждений Еревана.
В частности, средства будут выделены на программы модернизации историко-археологического заповедника-музея Эребуни и Музея истории Еревана, отмечающего свое 90-летие.