Եղցահողում ադրբեջանցիները հետ են նահանջել առաջ եկած դիրքերից, այդ հատվածում ռուս խաղաղապահներ են տեղակայվելու. Փաստինֆո
19/08/2021 17:20
Շուշիի շրջանի Եղցահող գյուղում ադրբեջանցի զինվորականներն այսօր՝ ժամը 10-ի դրությամբ, հետ են նահանջել իրենց առաջ եկած դիրքերից, այդ հատվածում ռուս խաղաղապահներ են տեղակայվելու, այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասել է Եղցահողի գյուղապետ Արտակ Հակոբյանը։
«Պայմանավորվածություն կար, որ ռուս խաղաղապահներն են անդորրը պահպանելու, հայկական կողմը հետ է քաշվելու, ադրբեջանական կողմն էլ 3 կմ հետ է նահանջելու, որպեսզի ռուս խաղաղապահներն այդ հատվածը վերահսկեն», - ասել է գյուղապետը:
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ ՊԲ զինծառայողները դուրս էին բերվել Եղցահողի տարածքից, ինչից հետո հակառակորդը 1 կմ առաջ էր եկել այդ հատվածում:

В селе Ехсаох азербайджанцы отступили с занятых позиций, на этом участке будут размещены российские миротворцы –  «ФактИнфо»
19/08/2021 17:43
В селе Ехсаох азербайджанцы отступили с занятых позиций, на этом участке будут размещены российские миротворцы – «ФактИнфо»
Сегодня, по состоянию на 10 часов утра, азербайджанские военные отступили с занятых позиций в селе Ехцаох Шушинского района, сообщил в беседе с «ФактИнфо» руководитель общины Ехсаох Артак Акопян.
«Была достигнута договоренность, что российские миротворцы будут охранять этот участок, армянская сторона отойдет назад, азербайджанская сторона тоже отступит назад на 3 км, чтобы российские миротворцы контролировали этот участок», - сказал глава муниципалитета.
Напомним, несколько дней назад военнослужащие Армии обороны были выведены с территории общины Ехсаох, после чего противник на 1 км продвинулся на этом участке.