«Ժողովուրդ». Մասնագետներ չունեն. իշխանության ներսում իսկական խառնաշփոթ է
«Ժողովուրդ» օրաթերթի՝ իշխանությանը մոտ կանգնած աղբյուրները փոխանցում են, որ խորհրդարանի հանձնաժողովների ձևավորումը դարձել է իսկական գլխացավանք:
Բանն այն է, որ իշխանական ֆրակցիայում դժվար է գտնել պատգամավորների, որոնք լավ տնտեսագետներ են, իրավաբաններ, կրթության ոլորտի մասնագետներ կամ միջազգային կառույցներում կռիվ տվող անձինք: Ու հիմա իշխանության ներսում իսկական խառնաշփոթ է, քանի որ ԱԺ ընդդիմությունում կարծես թե մասնագետների խնդիր չկա, ու իշխանությունը համապատասխան պատգամավորների է փնտրում, որպեսզի կարողանան հանձնաժողովներում կռիվ տալ ու իրենց ցանկալի նախագծերն անցկացնել:
Հատկապես իշխանության համար կարևոր է մասնագետ պատգամավորներ ունենալ ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովում, Պետական-իրավական մշտական հանձնաժողովում, Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովում, Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովում, ինչպես նաև իրենց տիրապետության տակ գտնվողներում, որպեսզի ամեն գնով հասնեն իրենց նպատակներին:
Թերթի աղբյուրները փոխանցում են, որ եթե մասնագետներ այդպես էլ չգտնվեն, իշխանությունը ստիպված կլինի ուղղակի տարբեր պատգամավորների ընդգրկել տարբեր հանձնաժողովներում` խայտառակությունից խուսափելու ու հանձնաժողովները ձևավորելու համար։

«Жоховурд»: Внутри власти царит хаос, нет специалистов
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что формирование постоянных парламентских комиссий стало настоящей головной болью для власти.
«Дело в том, что в правящей фракции сложно найти депутатов, которые являются хорошими экономистами, юристами, специалистами сферы образования или компетентными для работы в международных структурах. Сейчас внутри власти царит настоящий хаос, поскольку у парламентской оппозиции нет проблем со специалистами, а власти находятся в поиске соответствующих кадров, которые смогут отстоять и провести желательные проекты в комиссиях.
Особенно важно для власти иметь депутатов-специалистов в постоянных комиссиях по вопросам здравоохранения, внешних отношений, по экономическим вопросам, а также в других возглавляемых ими комиссиях, чтобы любой ценой достичь цели.
Как передают наши источники, если специалисты не будут найдены, власти вынуждены будут вовлечь различных депутатов в разные комиссии, чтобы избежать позора и как-то сформировать комиссии», - пишет газета.