Արայիկ Հարությունյանն ուղերձ է հղել Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն օգոստոսի 21-ին ծննդյան 70-ամյակի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ամենայն հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդին:
«Վեհափա՛ռ Տեր,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ պանծալի հոբելյանի՝ Ձեր ծննդյան 70-ամյակի կապակցությամբ:
Ձեր անցած փառավոր ուղին երկնային Տիրոջը, հարազատ ժողովրդին ու Հայրենիքին անմնացորդ նվիրվածության ու անձնուրաց ծառայության լավագույն օրինակ է: Ձեր ապրած կյանքն ու գործը դեռ երկար տարիներ կուսուցանեն ու կդաստիարակեն սերունդներին՝ որպես հայրենասիրության ու աստվածապաշտության հրաշալի դաս՝ նրանց մեջ սերմանելով սեր և բարություն, խոհեմություն և իմաստնություն:
Դուք միշտ եղել եք Արցախի կողքին, Ձեր հայրապետական օրհնությամբ, խոսքով ու գործով մեծապես աջակցել, քաջալերել ու գոտեպնդել եք մեր ժողովրդին, ինչի համար մենք խորապես շնորհակալ ենք Ձեզ ու երախտապարտ:
Թող ամենազոր Աստծո հովանու ներքո շարունակվի Ձեր հայրենանվեր առաքելությունը և հաջողությամբ պսակվեն Ձեր բոլոր ձեռնարկումներն՝ ի նպաստ մեր հավատավոր ժողովրդի և մայր Եկեղեցու։
Վեհափա՛ռ Տեր,
Ընդունեք, խնդրեմ, իմ որդիական խոնարհումն ու խորին հարգանացս հավաստիքը և ջերմ բարեմաղթանքներն այս հիշարժան օրվա առթիվ։ Խաղաղություն, արևշատություն և ամենայն բարիք Ձեզ»:

Араик Арутюнян направил послание Католикосу всех армян Гарегину II
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян направил поздравительное послание Верховному патриарху и Католикосу всех армян, Его Святейшеству Гарегину Второму в связи с его 70-летием.
Как сообщает пресс-служба президента Республики Арцах, в послании говорится:
от имени народа, властей Арцаха и от себя лично сердечно поздравляю Вас со славным юбилеем  – 70-летием со дня рождения.
Пройденный Вами славный путь – лучший пример Вашей безостаточной преданности и бескорыстного служения Господу, своему народу и своей Родине. Прожитая Вами жизни и Ваше дело еще многие годы будут учить и воспитывать поколения –  как прекрасный урок патриотизма и благочестия, сея в них любовь и доброту, благоразумие и мудрость.
Вы всегда были рядом с Арцахом, с Вашего Патриаршего благословения, на словах и на деле Вы всегда поддерживали, ободряли и укрепляли наш народ, за что мы Вам глубоко признательны и благодарны.
Пусть Ваша патриотическая миссия продолжится под покровительством Всемогущего Господа, пусть все Ваши усилия увенчаются успехом – во благо нашего верующего народа, Матери-Церкви.
Ваше Святейшество,
примите мое сыновнее преклонение, заверения в глубоком уважении и теплые пожелания в этот памятный день. Мира, долголетия и всех благ Вам».