«Կլուբնիկային ռեֆորմի» ողջ արշավը վարի գնաց․ Տիգրան Աբրահամյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանի հանդիպմանը՝ պաշտպանական գերատեսչության պատվերով սննդի պատրաստման և պահպանման ծառայություններ մատուցող կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ։
«Պաշտպանության նախարարի մոտ տեղի ունեցած այսօրվա խորհրդակցության ընթացքում իշխանության՝ վերջին 2 տարվա շեփորահարվող «Կլուբնիկային ռեֆորմի» ողջ արշավը վարի գնաց։
Պարզվում է, որ Զինված ուժերի տարբեր զորամասերում սննդի ապահովման որոշ ընկերություններ այնպիսի խախտումներ են թույլ տվել, որ Պաշտպանության նախարարը ստիպված է եղել թեման հանրայնացնել։
ՊՆ-ում կայացած հանդիպման ընթացքում ՀՀ ԶՈՒ թիկունքի վարչության և ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պատասխանատուները ներկայացրել են իրականացված ստուգումների արդյունքում արձանագրված խախտումները, նշել, որ զորամասերում սննդի որակն ու մատուցվող ծառայությունները, առանձին դեպքերում, չեն համապատասխանում կազմակերպությունների հետ կնքված պայմանագրերի պահանջներին։
Ու այս ամենն՝ Ազգային ժողովում, օրեր առաջ տեղի ունեցած՝ «նախկինների ժամանակ օրերով սոված էինք» ակցիայից ընդամենը 10 օր անց»,- գրել է Տիգրան Աբրահամյանը։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին կայացած այդ հանդիպմանը Արշակ Կարապետյանը քննադատել էր զինծառայողներին մատուցվող սննդի պատրաստման և պահպանման ընթացքում խախտումներ թույլ տված կազմակերպություններին և հրահանգել էր ողջամիտ ժամկետում վերացնել արձանագրված բոլոր թերությունները։

Кампания «клубничной реформы» властей полностью провалилась – Тигран Абрамян
Депутат парламента Армении от фракции блока «Честь имею» Тигран Абрамян обратился на своей странице в Facebook к встрече министра обороны Аршака Карапетяна с представителями организаций, предоставляющих услуги по приготовлению и хранению продуктов питания по заказу оборонного ведомства.
«На состоявшемся 20 августа у министра обороны Армении совещании провалилась вся кампания "клубничной реформы", о которой власти трубили последние 2 года.
Оказывается, некоторые компании по обеспечению продовольствием разных воинских частей ВС допустили такие нарушения, что министр обороны был вынужден предать публичной огласке эту тему.
В ходе состоявшейся в Минобороны встречи ответственные управления тыла ВС Армении и военной полиции Минобороны Армении доложили о выявленных в ходе проверок нарушениях, отметили, что в воинских частях качество питания и предоставляемые услуги, в отдельных случаях, не соответствуют требованиям заключенных с организациями договоров.
И все это через 10 дней после имевшей место в Национальном Собрании акции "при прежних властях мы днями голодали"», - написал Тигран Абрамян.
Напомним, в ходе состоявшейся накануне встречи министр обороны Армении Аршак Карапетян подверг строгой критике поставщиков продуктов питания за допущенные нарушения и приказал в разумные сроки полностью устранить все выявленные недостатки.