Շուրջ 40 օր է՝ տեղեկություն չունենք Սև լճի հատվածում կորած մեր երկու զինծառայողի մասին. զինծառայողը սահմանին չի զգում պետության սատարումը, ներկայությունը․ Տիգրան Աբրահամյան
23/08/2021 14:25
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան գրառում է արել՝ ուշադրություն հրավիրելով այն փաստի վրա, որ Սյունիքի մարզի Սև լճի հատվածում կորած երկու հայ զինծառայողների վերաբերյալ մինչ օրս որևէ տեղեկություն չկա, ինչը, ըստ պատգամավորի, վկայում է ռազմաքաղաքական իշխանության հանցավոր անտարբերության մասին։
«Շուրջ 40 օր է՝ տեղեկություններ չունենք Սյունիքի մարզի Սև լճի հատվածում կորած մեր երկու զինծառայողների մասին:
Պաշտպանության նախարարության և Գլխավոր շտաբի վերնախավը խոսում է ամեն ինչից, բացի մեր կորած 2 զինծառայողների ճակատագրից:
Սա սովորական միջադեպ չէ, սա պատերազմական ժամանակահատվածում գրանցված դեպք չէ:
Հիշեցնեմ, որ պաշտոնական հաղորդագրության համաձայն, հուլիսի 14-ի լուսադեմին, մառախուղի պայմաններում, ամրակցված զինվորական ավտոմեքենայով ծառայողական պարտականությունները կատարելու ընթացքում կորել է կապը մեր երկու զինծառայողի հետ, որից անմիջապես հետո մեկնարկել են որոնողափրկարարական աշխատանքներ, որոնք դեռևս արդյունք չեն տվել։
Զինծառայողը սահմանին չի զգում պետության սատարումը, պետության ներկայությունը, սա զուտ միջադեպ չէ, սա ինքնին շատ բան է ասում զինված ուժերում, սահմանային հատվածում ստեղծված իրավիճակի և ռազմաքաղաքական իշխանության հանցավոր անտարբերության մասին», - գրել է Տիգրան Աբրահամյանը:

Уже около 40 дней у нас нет информации о двух пропавших на участке Черного озера армянских военнослужащих – Тигран Абрамян
23/08/2021 15:07
Депутат парламента от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян опубликовал запись на своей странице в Facebook, обратив внимание на тот факт, что по сей день нет информации о пропавших на участке Черного озера в Сюникской области двух военнослужащих.
По словам Тиграна Абрамяна, это свидетельствует о преступном безразличии военно-политического руководства Армении.
«Уже около 40 дней у нас нет информации о двух пропавших на участке Черного озера Сюникской области военнослужащих.
Руководство министерства обороны и Главного штаба ВС говорит обо всем, кроме судьбы двух наших пропавших военнослужащих.
Это не обычный инцидент, это случай, который был зафиксирован в военный период.
Напомню, согласно официальному сообщению, на рассвете 14 июля, в условиях тумана, пропала связь с двумя военнослужащими ВС Армении, выполнявшими служебные обязанности на военном автомобиле. Сразу начались поисково-спасательные работы, которые пока не дали результатов.
Военнослужащий на границе не чувствует поддержку государства, присутствие государства. Это не просто инцидент, это само по себе многое говорит о создавшейся в Вооруженных силах и приграничных участках ситуации и преступном бездействии военно-политического руководства», - написал Тигран Абрамян.