Վիճաբանություն՝ խորհրդարանում. պատգամավորներն իրար վրա շիշ են նետել. նիստն ընդհատվել է (Տեսանյութեր)
25/08/2021 10:42
Խորհրդարանում կառավարության ծրագրի քննարկման ժամանակ ՔՊ-ական պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի ելույթի ժամանակ աղմուկ և իրարանցում սկսվեց։
Սարգսյանը հայտարարեց, թե  բանակը «քանդվել» է նախկինում.
«Պաշտոնապես հայտարարում եմ․ բոլոր այն Պաշտպանության նախկին նախարարները, ում օրոք բանակից փողով կամ զանգով մարդ է ազատվել, հայրենիքի դավաճաններ են»։
Անմիջապես հետո նրա ուղղությամբ դահլիճից պլաստիկե շշեր ու այլ առարկաներ նետեցին, ՔՊ-ականն, ի պատասխան, ամբիոնին դրված շիշը նետեց մյուս պատգամավորների ուղղությամբ։

Потасовка в парламенте Армении: депутаты начали бросать друг в друга бутылки
Сегодня в парламенте во время обсуждения программы правительства началась очередная потасовка во время выступления депутат фракции «Гражданский договор» Айка Саркисяна.
Айк Саркисян заявил, что армия была «разрушена» в прошлом.
«Официально заявляю: все те бывшие министры обороны, во время которых за деньги или по звонкам освобождались от армии, – предатели родины», - сказал он.
Сразу после этого в него полетела пластиковая бутылка из зала, в ответ депутат фракции «Гражданский договор» бросил бутылку в других депутатов.
Во время потасовки спикер парламента Ален Симонян объявил перерыв, прямая трансляция с заседания прервана.
Видео опубликовано на сайте A1plus.am и на странице депутата фракции «Армения» Агнессы Хамоян в Facebook.