«Ժողովուրդ». Իշխանության վերնախավի կողմից հրահանգ կա խորհրդարանում կոնկրետ 4 անձի նկատմամբ անհանդուրժող լինել
«Ժողովուրդ» օրաթերթի լավատեղյակ աղբյուրները փոխանցում են, որ ՀՀ իշխանության վերնախավի կողմից հրահանգ կա խորհրդարանում կոնկրետ 4 անձի նկատմամբ անհանդուրժող լինել. նրանք են ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը, նույն խմբակցությունից ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանն ու պատգամավոր Վահե Հակոբյանը, «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունից Աննա Մկրտչյանը:
ՔՊ-ականները Վահե Հակոբյանին մեղադրում են Սյունիքում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի դեմ բողոքի ակցիաներ կազմակերպելու համար, Իշխան Սաղաթելյանին՝ Երևանում իշխանության դեմ բողոքներ կազմակերպելու համար: Հատկապես երբ Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարել էր, թե խորհրդարան են գալու իշխանությանը օր ու արև չտալու համար, չեն մոռանում: Սեյրան Օհանյանին «չեն ներում», որ 44-օրյա պատերազմից հետո իշխանությանը «թողեց» ու գնաց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կողքը, իսկ Աննա Մկրտչյանի աններելի քայլը Նիկոլ Փաշինյանին «կապիտուլյանտ» ասելն է:
Հիմա իշխանությունը նպատակ ունի խորհրդարանում օր ու արև չտալ այս անձանց, թիրախավորել նրանց, ու երեկվա ծեծկռտուքին հիմնականում նրանց վրա էին ՔՊ-ականները հարձակվում (Աննա Մկրտչյանին՝ ոչ): Այս ամենը իշխանական խմբակցությունը խորհրդարանում շարունակելու է դեռ երկար։

«Жоховурд»: Высшее руководство приказало проявлять нетерпимость в парламенте конкретно в отношении четырех депутатов
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что высшее руководство Армении приказало проявлять нетерпимость в парламенте конкретно в отношении четырех депутатов. Это руководитель фракции «Армения» Сейран Оганян, вице-спикер от этой же фракции Ишхан Сагателян и депутат Ваге Акопян, а также депутат фракции «Честь имею» Анна Мкртчян.
«Представители "Гражданского договора" обвиняют Ваге Акопяна в организации акций протеста против Никола Пашиняна в Сюникской области, Ишхана Сагателяна – в организации протестов против власти в Ереване. Не могут забыть особенно заявление Ишхан Сагателян, что в парламенте они не дадут покоя властям. Сейрану Оганяну "не прощают" то, что после 44-дневной войны "оставил" власти и поддержал второго президента Армении Роберта Кочаряна, а непростительный шаг Анны Мкртчян в том, что называет Никола Пашиняна "капитулянтом".
Сейчас власти намерены не давать покоя в парламенте этим депутатам, держат их под прицелом и во время вчерашней драки члены "Гражданского договора" в основном нападали на них, за исключением Анны Мкртчян. Со стороны правящей фракции все это будет долго продолжаться в парламенте», - пишет газета.