«Մեզ «չագուչ» է ցույց տալիս, «չագուչո՞վ» պիտի վախեցնի, արդեն տեսանք էդ «չագուչը»»․ գերիների և անհայտ կորածների ծնողները գիշերել են կառավարության շենքի մոտ
27/08/2021 12:32
44-օրյա պատերազմի ընթացքում գերեվարված ու անհայտ կորած ծնողների բողոքի ակցիան շարունակվում է։ Նրանք այս գիշերն անցկացրել են կառավարության շենքի մոտ։ Ծնողներից մեկը լրագրողների հետ զրույցում դժգոհեց կառավարության անգործությունից։
«11 ամիս է անցել, միայն ես երկու անգամ հանդիպում եմ ունեցել, հարց եմ տվել՝ ի՞նչ է անում կառավարությունը մեր որդիներին հետ բերելու համար։ Ասում են՝ անում ենք, աշխատում ենք։ Փաշինյանն այնպես է պատասխանում, կարծես սուրբ է։ Բայց բոլորս էլ գիտենք ՝ ինքը ով է, ինչացու է», - ասաց նա։
Ակցիայի մասնակիցը դժգոհեց, որ իրենց ոչ միայն չեն ընդունում ու սպասեցնում են, այլև մեծաքանակ ոստիկաններ են կուտակել կառավարության շենքի մոտ։
«Ժողովուրդը հազարներով զոհ տվեց, հեկտարներով հող տվեց, վիրավորներ տվեց, էլ ո՞րն ասեմ։ Իրենք «անկաշառ սրբեր» են, եկան նստեցին՝ չգիտեմ, թե ինչու։ Որ չվախենար, այսքան ոստիկանություն կլցնե՞ր։ Ժողովրդով եկավ, ղեկավար դարձավ, «չագուչ» է ցույց տալի՞ս։ Մեզ «չագուչո՞վ» պիտի վախեցնի։ Արդեն էդ «չագուչը» տեսանք։ Մեր երեխաները, որ կորել են․․․ Իրեն ասում ենք՝ եթե քո տղան լիներ, ի՞նչ կանեիր։ Բայց ինքն իր տղային փրկելու համար հարյուրավոր զոհեր է տվել», - ասաց ակցիայի մասնակիցը։
Նա նաև հայտարարեց, որ եթե պետք լինի, ծնողներն այս, մյուս և շատ այլ գիշերներ կանցկացնեն կառավարության շենքի մոտ մինչև հասնեն իրենց խնդրի լուծմանը։

Показывает нам «молоток», «молотком» должен нас напугать, видели уже этот «молоток» – родители пленных и пропавших без вести ночевали у здания правительства
27/08/2021 16:11
Родители пленных и без вести пропавших в ходе 44-дневной войны продолжают акцию протеста перед зданием правительства. Один из родителей в беседе с журналистами пожаловался на бездействие правительства.
«Прошло 11 месяцев, я лично два раза встречался, спрашивал: что делает правительство, чтобы вернуть наших детей. Говорят: делаем, работаем.  Пашинян так отвечает, как будто святой. Но мы все знаем, кто он», - сказал он.
Участники акции недовольны тем, что их не только не принимают и заставляют ждать, но и сконцентрировали большие полицейские силы у здания правительства.
«У этого народа сотни погибших, раненых, отдал гектары земли, столько раненых. Что еще сказать? А они неподкупные "святые", пришли и сели, не знаю зачем. Если бы не боялся, разве привел бы столько полицейских? Пришел с помощью народа, стал руководителем, теперь показывает "молоток". "Молотком" должен нас напугать, уже видели этот молоток… Наши дети пропали… Спрашиваем его, а если бы это был твой сын, что бы ты сделал? Но он чтобы спасти своего сына, пожертвовал более 1000 ребят»,- сказал участник акции.
Он также заявил, что если будет нужно, родители готовы ночевать перед зданием парламента сегодня, завтра и в остальные дни, пока не добьются решения своей проблемы.