Կապան-Գորիս ավտոճանապարհի փակ հատվածները բացելու շուրջ բանակցությունները չեն սկսվել. բնակիչների համար բազմաթիվ դժվարություններ են առաջացել. Փարսյան
27/08/2021 11:22
Ադրբեջանցիների կողմից փակված ճանապարհների հարցով բանակցություններ այսօր դեռ չեն սկսվել։ Սպասվում է, որ դրանք, այնուամենայնիվ, կմեկնարկեն, սակայն որ ժամին՝ դեռևս ֆիքսված չէ, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Կապանի համայնքապետ Գևորգ Փարսյանը։
Նրա խոսքով՝ Կապան-Գորիս ավտոճանապարհի որոշ հատվածների՝ ադրբեջանցիների կողմից փակված մնալը բազմաթիվ դժվարություններ է հարուցում Որոտան, Շուռնուխ և Բարձրավան գյուղերի բնակիչերի համար։
«Ճիշտ է, գյուղերն իրար կապող ճանապարհներ կան, բայց դրանք շատ վատ վիճակում են», - ասաց Կապանի համայնքապետը։
Հիշեցնենք, որ եռակողմ բանակցությունները երեկ որևէ արդյունք չէին տվել։ Դրանք ավարտվել էին ուշ երեկոյան, սակայն ադրբեջանցիները հրաժարվել էին բացել իրենց կողմից փակված ճանապարհի հատվածները։

Переговоры по разблокированию участков межгосударственной дороги Капан-Горис еще не начались – Геворк Парсян
27/08/2021 12:09
Переговоры по вопросу разблокирования перекрытых азербайджанскими военными участков дороги Горис-Капан Сюникской области пока не возобновились. Ожидается, что они, тем не менее, начнутся, но конкретное время пока неизвестно, заявил в беседе с Aysor.am руководитель общины Капан Геворк Парсян
По его словам, блокирование некоторых участков межгосударственной дороги Капан – Горис азербайджанцами создает многочисленные проблемы для жителей сел Воротан, Шурнух и Бардзраван.
«Правда, между селами есть дороги, но они находятся в очень плохом состоянии», - сказал Геворк Парсян.
Напомним, вчерашние трехсторонние переговоры не дали результата. Переговоры завершились поздно вечером, однако азербайджанские военные отказались открыть заблокированные участки межгосударственной дороги.