Ադրբեջանը հայկական կողմին փոխանցել է տեղեկություն՝ իրենց ուղեկալներից մեկի վրա հարձակում է տեղի ունենցել. ՀՀ ԱԱԾ-ն միջոցառումներ է իրականացնում
27/08/2021 13:38
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի և ՌԴ անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահների կողմից ադրբեջանական կողմի հետ բանակցություններ են տարվում Գորիս-Կապան միջպետական ճանապարհի՝ օգոստոսի 26-ից փակված Գորիս-Որոտան և Շուռնուխ-Կարմրաքար հատվածները վերաբացելու վերաբերյալ։
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ Ադրբեջանի Հանրապետության պետական սահմանապահ ծառայության կողմից հայկական կողմին փոխանցվել է տեղեկություն, որ իրենց ուղեկալներից մեկի վրա հարձակում է տեղի ունենցել:
Ներկայումս ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերը օպերատիվ-հետախուզական և որոնողական միջոցառումներ են իրականացնում ադրբեջանական կողմի տրամադրած տեղեկության վերաբերյալ:

Азербайджан передал армянской стороне информацию о нападении на один из их погранпостов – СНБ Армении проводит мероприятия
27/08/2021 14:42
Служба национальной безопасности Армении сообщает, что пограничные войска СНБ Армении и пограничники ФСБ России ведут переговоры с азербайджанской стороной об открытии участков Горис-Воротан и Шурнух-Кармракар межгосударственной дороги Горис-Капан, которые заблокированы с 26 августа.
Согласно источнику, государственная пограничная служба Азербайджана передала армянской стороне информацию о нападении на один из их погранпостов.
В настоящее время пограничные войска СНБ Армении проводят оперативно-розыскные мероприятия для проверки информации, предоставленной азербайджанской стороной.