Որոտան և Առաջասար համայնքները թուրքական տեղանուններով կոչելը հերթական կապիտուլյացիոն պատրաստակամությունն է՝ ուղղված Էրդողանին․ Լիլիթ Գալստյան
27/08/2021 16:49
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Գալստյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է Նիկոլ Փաշինյանի կողմից կառավարության նիստում հնչեցրած հայտարարությանը, թե տարածաշրջանային խաղաղության թեմայով որոշակի դրական ազդակներ կան Թուրքիայի կողմից, և Հայաստանը դրական ազդակներին դրական ազդակներով կպատասխանի։
«Լսե՛ք այս ազգակործան «տրոյական ձիուն»։
«Թուրքիայի կողմից դրական ազդակներ կան, և այդ ազդակներին դրական ազդակով կպատասխանենք», - ասել է սա՝ կառավարության նիստում և Որոտան և Առաջասար համայնքները թուրքական՝ Էյվազլի և Չարզամի տեղանուններով կոչել։
Սա հերթական կապիտուլյացիոն բարձրաձայն պատրաստակամությունն է՝ ուղղված Էրդողանին ու Թուրքիային։
Մեր նկատմամբ ադրբեջանաթուրքական ագրեսիա չի եղել, մենք երկիր չենք կորցրել, մեր հինգ հազար երեխեքը թուրքական «Բայրաքթարների» մսաղացում չեն հայտնվել, անհայտ կորածներ չունենք, ոչ էլ գերիներ, ոչ միայն Շուշին, Հադրութն էլ էր դժգույն ու դժբախտ․․․․
Իսկ մեր երեխեքի աճյունները դեռ չեն հանգչել հողում։ Դուք հասկանո՞ւմ եք սրբապղծության և ուրացումի մակարդակը։
Նա չդադարեցրեց պատերազմը հոկտեմբերի 19-ին, մեր երեխեքին շարունակեց տանել կառափնարան, որ հիմնավորի «խաղաղության», իսկ իրականում՝ մեր հայրենիքի հանձնման հանձնառությունը։
Հիմա հասկացա՞ք, թե ինչու էր երկու օր առաջ Աժ-ում ծեծ ու ջարդ կազմակերպել ու ճիզվիտական հանդարտությամբ վայելում տեսարանը։
Այդ ճիվաղների բռունցքների տակ ընդդիմադիրները չէին, նրանք փորձում էին լռեցնել ազգային միտքը, պայքարի ոգին ու հայրենապաշտությունը։

Лилит Галстян: Называть общины Воротан и Араджасар турецкими топонимами это очередная готовность к капитуляции – адресованная Эрдогану
27/08/2021 18:54
Депутат парламента от фракции «Армения» Лилит Галстян обратилась на своей странице в Facebook к сегодняшнему заявлению премьер-министра Никола Пашиняна на заседании правительства, что Армения получила положительные сигналы от Турции по установлению мира в регионе и ответит на положительные сигналы положительными сигналами.
«Послушайте этого предавшего нацию "троянского коня".
«Мы получили некоторые позитивные сигналы из Турции, и мы ответим на положительные сигналы положительными сигналами», - сказал этот на заседании правительства и назвал общины Воротан и Араджасар турецкими топонимами Эйвазли и Чайзам.
Это очередное громкое заявление о готовности к капитуляции, адресованное Эрдогану и Турции.
Против нас не было турецко-азербайджанской агрессии, мы не потеряли страну, наши 5 тысяч детей не оказались в мясорубке турецких «Байрактаров», у нас нет ни без вести пропавших, ни пленных, не только Шуши, но и Гадрут был несчастным и бесцветным...
А останки наших детей еще не преданы земле. Вы хоть понимаете уровень святотатства и отречения?
Он не остановил войну 19 октября и продолжил вести наших детей на эшафот, чтобы обосновать установление «мира», а в действительности обязательство сдать нашу Родину.
Сейчас поняли, почему два дня назад организовал побоище в парламенте и с иезуитским спокойствием наслаждался этим зрелищем?
Под ударами этих монстров оказались не оппозиционеры, они пытались заткнуть  национальную идею, усмирить дух борьбы и патриотизм.