Անտրամաբանական է, որ բոլորս նետվենք ինչ-որ մի հարցի լուծման համար, որի համար գոյություն ունեն պրոֆեսիոնալներ․ Քերոբյանը՝ Սյունիքի փակ ճանապարհները բացելու մասին
27/08/2021 12:40
Իհարկե, շատ է մտահոգում, և կառավարությունը և իր պաշտոնյաները, այն մարդիկ, ովքեր պատասխանատու են այդ հարցի լուծման համար, ընդգրկված են այդ հարցի լուծման մեջ, ադրբեջանցիների կողմից Գորիս-Կապան միջպետական ճանապարհը փակելու խնդրի շուրջ իր անհանգստությունը ճեպազրույցում այսպես հայտնեց ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։
Նա ասաց, որ բոլորով միասին այդ հարցի լուծմանը «նետվելը» ճիշտ չէ։
«Անտրամաբանական է, որպեսզի մենք բոլորս նետվենք ինչ-որ մի հարցի լուծման համար, որի համար գոյություն ունեն պրոֆեսիոնալ պատասխանատուներ։ Զբաղվում է թիմը, և կարծում եմ՝ շուտով հարցը լուծում կստանա», - նշեց Քերոբյանը։

Нелогично бросать все силы на решение какого-то вопроса, когда для этого есть профессионалы – Ваан Керобян о разблокировке дорог в Сюнике
27/08/2021 13:59
Конечно, очень беспокоит и правительство, и должностных лиц. Люди, которые несут ответственность за решение этого вопроса, вовлечены в урегулирование этого вопроса, заявил сегодня журналистам после заседания правительства министр экономики Армении Ваан Керобян, выразив обеспокоенность в связи с закрытием азербайджанскими военными межгосударственной дороги Горис – Капан.
Он отметил, что неправильно, чтобы все вместе «бросались» на решение этого вопроса.
«Нелогично, чтобы мы все бросились на решение какого-то вопроса, когда есть ответственные за этот вопрос профессионалы. Занимается команда и, на мой взгляд, вскоре вопрос будет решен», - сказал он.