«Փաստ». Խաչատուր Սուքիասյանին հասկացրել են, որ ամեն կերպ փորձի խմբագրել մտքերը
«Փաստ» թերթը գրում է. «Ազգային ժողովում կառավարության ծրագրի քննարկման վերջին օրն իր ելույթով հանրության ու տեղեկատվական դաշտի ուշադրության կենտրոնում հայտնվեց իշխանական պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանը։
Վերջինս, ի թիվս այլոց, ԱԺ ամբիոնից, ապա նաև լրագրողների հետ ճեպազրույցում լուրջ մեղադրանքներ հնչեցրեց նաև Վազգեն Սարգսյանի հասցեին՝ նրան բացահայտ մեղադրելով պետական հեղաշրջման, ինչպես նաև բանակը քաղաքականության մեջ ներգրավելու մեջ։ «Գռզո» մականունով հայտնի պատգամավորի այդ ելույթը առաջացրել է ոչ միայն ընդդիմադիրների, այլև հենց իշխանական ու մերձիշխանական որոշ գործիչների զայրույթը:
«Փաստ» թերթի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ այս հայտարարությունից հետո բավական սուր խոսակցություն է տեղի ունեցել Սուքիասյանի և իշխանական թիմում ներկայումս դիրքավորված հատկապես «հին գվարդիայի» ներկայացուցիչների միջև, որոնք նրան բաց տեքստով հասկացրել են, որ չեն հանդուրժի նման վարքագիծ, ինչպես նաև ակնարկել են, որ առաջին հնարավորության դեպքում փորձի ամեն կերպ խմբագրել սեփական մտքերը։
Ի դեպ, ոմանք այս օրերին նաև հրապարակային են իրենց անհամաձայնությունը հայտնել իրենց թիմակցի հետ: Ավելորդ չէ հավելել, որ «Գռզոյի» դեմ դատական հայց է ներկայացնելու ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը՝ Ազգային ժողովում իր հասցեին արված հայտարարությունների կապակցությամբ»։

«Паст»: Хачатуру Сукиасяну дали понять, чтобы любым способом отредактировал свои мысли
В последний день обсуждения в парламенте программы правительства в центре внимания общества и информационного поля оказался своим выступлением депутат правящей фракции Хачатур Сукиасян, пишет газета «Паст».
Последний, в числе других, с трибуны парламента, а затем в беседе с журналистами озвучил серьезные обвинения в адрес Вазгена Саркисяна, открыто обвинив его в государственном перевороте, а также вовлечении армии в политику. Это выступление известного депутата по кличке «Грзо» вызвало возмущение не только у оппозиционеров, но и некоторых деятелей власти и околовластных кругов.
Как передают источники издания, после этого выступления между Сукиасяном и  представителями «старой гвардии», входящими сейчас в правящую команду, произошел довольно острый разговор. Они открытым текстом дали ему понять, что не потерпят подобное поведение, а также намекнули, чтобы при первом же удобном случае попытался отредактировать свои мысли.
Кстати, некоторые в эти дни также публично заявили о своем несогласии. Следует отметить, что судебный иск против «Грзо» представит также третий президент Армении Серж Саргсян в связи с озвученными в парламенте заявлениями в свой адрес», - пишет газета.