«Հրապարակ». Ինչու է Լավրովը կոչ անում Ադրբեջանին՝ ազատ արձակել հայ գերիներին, երբ ՌԴ-ն իր սև գործն արել է
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ Արարատ Միրզոյանի հետ համատեղ ասուլիսում ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը խոսել է նոյեմբերի 9-ի և հունվարի 11-ի փաստաթղթերի մասին և շեշտել. «...խոսքը ոչ թե գործընթացի վերսկսման, այլ արդեն ստորագրվածի կատարման մասին է»։
Նաև ասել է. «Մենք աջակցել ենք Հայաստանի քայլին, որը փոխանցել է ականապատ դաշտերի քարտեզը։ Կարծում ենք՝ նման քայլերով հնարավոր է միասին ապրել մեկ հողի վրա և շնչել մեկ օդով։ Մենք ամեն կերպ նպաստում ենք դրան»։
Տարակուսելի է, թե ինչու է Լավրովը կոչ անում Ադրբեջանին՝ ազատ արձակել հայ գերիներին, երբ ՌԴ-ն իր սև գործն արել է՝ քարտեզների միակողմանի տրամադրմանը նպաստելով»։

«Грапарак»: Почему Лавров призывает Азербайджан освободить армянских военнопленных, когда РФ сделала свое черное дело
Газета «Грапарак» пишет, что вчера на совместной пресс-конференции с Араратом Мирзояном глава МИД РФ Сергей Лавров заявил о приверженности документам от 9 ноября и 11 января и отметил: «… речь не идет о возобновлении процесса, а о выполнении тот, что уже подписано».
Он также сказал: «Мы активно поддержали встречный шаг Армении, которая передала карту минных полей. Считаем, что и сейчас можно такими встречными шагами сделать шаг навстречу партнеру, соседу, с которым все равно придется жить, на одной земле и дышать одним воздухом. Мы будем всячески этому способствовать».
«Вызывает недоумение, почему Лавров призывает Азербайджан освободить армянских военнопленных, когда РФ сделала свое черное дело, способствуя односторонней передаче карт», - пишет газета.