Ռոբերտ Քոչարյան. Արցախը գտնվում է մեծ անորոշությունների առջև. վստահ եմ, որ գիտակցում եք ստեղծված իրավիճակի լրջությունը
02/09/2021 10:11
Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի Հանրապետության Անկախության տոնի առթիվ։
«Սիրելի արցախցիներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Արցախի Հանրապետության Անկախության տոնի առթիվ:
44-օրյա պատերազմի արդյունքում Արցախը ծանրագույն կորուստներ կրեց և հիմա գտնվում է մեծ անորոշությունների առջև։ Այսօր Արցախի պետականության պահպանման գրավականը ձեր՝ սեփական հողի վրա ապրելու և այն շենացնելու անկոտրում կամքն է։
Վստահ եմ, որ գիտակցում եք ստեղծված իրավիճակի լրջությունը։ Միասին պետք է անենք հնարավորը՝ Արցախի Հանրապետությունը պաշտպանելու համար», - ասված է ուղերձում։

Роберт Кочарян: Арцах находится перед большими неопределенностями, уверен, что осознаете серьезность сложившейся ситуации
Второй президент Армении Роберт Кочарян направил поздравительное послание в связи с Днем Независимости Арцаха.
«Дорогие арцахцы,
Тепло поздравляю вас с праздником Независимости Республики Арцах!
В результате 44-дневной войны Арцах понес тяжелейшие потери и сейчас находится перед большими неопределенностями. Залогом сохранения государственности Арцаха сегодня является только лишь ваша непоколебимая воля жить на собственной земле и благоустраивать ее.
Уверен, что вы осознаёте серьёзность сложившейся ситуации. Вместе мы должны сделать все возможное для защиты Республики Арцах».