«Հրապարակ». Սամվել Մայրապետյանի հետ կապված՝ դատախազությունն ապօրինի ձեռք բերված գույքի բռնագանձման գործընթաց է սկսել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեր տեղեկություններով, Սամվել Մայրապետյանի հետ կապված՝ դատախազությունն ապօրինի ձեռք բերված գույքի բռնագանձման գործընթաց է սկսել։ Իշխանությունը փորձում է բռնագրավել նրան պատկանող գույքը և դա իրականացնում է նրա բացակայության պայմաններում՝ փորձելով հիմնավորել, որ այն ամենը, ինչ ունի Մայրապետյանը և նրան փոխկապակցված անձինք, օրինական եկամուտների վրա չեն հիմնված։
Այս գործը գլուխ բերելու համար դատախազությունը հարցումներ է արել բոլոր այն կազմակերպություններին, որտեղ իր կյանքի ընթացքում աշխատել է Մայրապետյանը։ Մասնավորապես, Բժշկական համալսարանում բացել են 70-80-ականների արխիվները, որ պարզեն, թե ինչ պաշտոն է զբաղեցրել նա և քանի ռուբլի աշխատավարձ է ստացել»։

«Грапарак»: В связи с делом Самвела Майрапетяна прокуратура начала процесс конфискации незаконно приобретенного имущества
04/09/2021 11:39
Газета «Грапараак» пишет со ссылкой на свои источники, что в связи с делом Самвела Майрапетяна прокуратура начала процесс конфискации незаконно имущества.
«Власти пытаются конфисковать принадлежащее Майрапетяну имущество и осуществляют это в его отсутствие, пытаясь обосновать, что все, что имеет Самвел Майрапетян и взаимосвязанные с ним лицам, не основано на законных доходах.
Для того, чтобы справиться с этим делом, прокуратура направила запросы всем организациям, где в течение своей жизни работал Самвел Майрапетян. В частности, в медицинском университете открыли архивы 70-80 годов, чтобы выяснить, какую должность он занимал, и какую зарплату получал в рублях», - пишет газета.