Բացառություն են պատվաստվածները, հակացուցում ունեցողները և հղիները․ Առողջապահության նախարարը՝ հոկտեմբերի 1-ից ուժի մեջ մտնող պահանջի մասին (Տեսանյութ)
06/09/2021 12:55
Մենք պետք է հավաստիանանք, որ քաղաքացին աշխատանքի ներկայանալիս վարակված չէ և վտանգ չի ներկայացնում շրջապատի համար, ասել է Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը՝ հոկտեմբերի 1-ից ուժի մեջ մտնող` պատվաստվելու կամ կորոնավիրուսի բացասական թեստ ներկայացնելու պահանջի վերաբերյալ։
«Գործատուն հոկտեմբերի 1-ից պետք է պահանջի ՊՇՌ թեստի բացասական պատասխան. բացառություն են պատվաստվածները, հակացուցում ունեցողները և հղիները», - ասել է Ավանեսյանը։

Исключение составляют вакцинированные граждане, имеющие противопоказания и беременные – Анаит Аванесян о вступающем в силу с 1 октября требовании
06/09/2021 14:32
Мы должны быть убеждены, что приходя на работу, гражданин не заражен и не представляет опасность для своего окружения, заявила министр здравоохранения Армении Анаит Аванесян, касаясь вступающего в силу с 1 октября требования о вакцинации против COVID‑19 или наличия отрицательного теста на коронавирус.
«Работодатель с 1 октября должен требовать наличия отрицательного ПЦР-теста на коронавирус. Исключение составляют вакцинированные граждане, имеющие противопоказания и беременные», - сказала Анаит Аванесян.