«Բոլոր ստերի հետևից գնալու ենք». Սերժ Սարգսյանի փաստաբանը հայց է ներկայացրել ընդդեմ Խաչատուր Սուքիասյանի (Տեսանյութ)
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի փաստաբան Ամրամ Մակինյանը դատարան հայց է ներկայացրել՝ ընդդեմ ԱԺ պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի։
Նա նշեց՝ դիմումը մուտքագրվելու է դատարան Սերժ Սարգսյանի պատիվն ու բարի համբավը արատավորող տեղեկությունները հերքելու պահանջով։
Ամրամ Մակինյանն ասաց, թե պահանջում են, որ Խաչատուր Սուքիասյանը Ազգային ժողովի ամբիոնից հերքի տեղեկությունները։
«Այս իշխանությունները գեներացրել են շատ մեծ քանակությամբ սուտ, այդ ստի արդյունքում կարողացել են հասարակությանը բաժանել սևերի ու սպիտակների։ Ես հայտարարում եմ, որ այսուհետ բոլոր ստերի հետևից մենք գնալու ենք ու այս իշխանություններն այլևս հնարավորություն չեն ունենալու օգտվել մեր բարի կամքից ու համբերատարությունից», - ասաց ՀՀ երրորդ նախագահի փաստաբանը։
Մակինյանը նշեց նաև, որ պահանջ են ներկայացրել Խաչատուր Սուքիասյանից, որպես վնասի փոխհատուցում, մեկ միլիոն դրամ, որը պետք է ամբողջությամբ վճարվի Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամ։
Հիշեցնենք, որ Խաչատուր Սուքիասյանն ԱԺ ամբիոնից հայտարարել էր, թե «3-րդ նախագահը 100 միլիոն դոլարից ավելի կազինոներում կրվել է»։

«Отныне ложь не останется безнаказанной» – адвокат Сержа Саргсяна подал иск против Хачатура Сукиасяна
06/09/2021 11:38
Адвокат третьего президента Армении Сержа Саргсяна Амрам Макинян подал в суд иск против депутата парламента Хачатура Сукиасяна.
Он отметил, что иск подан в суд с требованием опровергнуть сведения, порочащие честь, достоинство и репутацию Сержа Саргсяна.
Амрам Макинян сообщил, что они требуют, чтобы Хачатур Сукисян опроверг сведения с трибуны парламента.
«Эти власти генерировали ложь в очень большом количестве, в результате этой лжи им удалось разделить общество на черных и белых. Я заявляю, что отныне ложь не останется безнаказанной и у этих властей  больше не будет возможности злоупотреблять нашим терпением и доброй волей», - сказал адвокат третьего президента Армении.
Амрам Макинян также отметил, что они потребовали от Хачатура Сукиасяна выплатить в качестве компенсации 1 миллион драмов, которые должны быть перечислены в Фонд страхования военнослужащих.
Напомним, депутат правящей фракции «Гражданский договор» Хачатур Сукисян заявил с трибуны парламента, что «третий президент проиграл в казино более 100 млн. долларов».