«Հայրենիք» կուսակցության կազմում ստեղծվել է Արցախի հարցերով հանձնաժողով
«Հայրենիք» կուսակցության կազմում ստեղծվել է Արցախի հարցերով հանձնաժողով, այս մասին հայտնում են կուսակցությունից։
«Հավատարիմ լինելով Արցախի հարցերով միասնական հարթակ ստեղծելու գաղափարին, ինչպես նաև նպատակ ունենալով մեկնարկել երկու հայկական պետությունների անվտանգային համակարգով մտահոգ Հայաստանի և Արցախի առողջ քաղաքական, հասարակական ուժերի և գործիչների համախմբման գործընթացը՝ 2021թ. սեպտեմբերի 6-ին «Հայրենիք» կուսակցության խորհուրդը ստեղծել է Արցախի հարցերով հանձնաժողով՝ որպես «Հայրենիք» կուսակցության կառուցվածքային ստորաբաժանում», - ասված է կուսակցության տարածած հաղորդագրությունում։

В составе партии «Родина» создана комиссия по вопросам Арцаха
В составе партии «Родина» создана комиссия по вопросам Арцаха, сообщает пресс-служба партии «Родина».
«Оставаясь верным идее создания единой площадки по вопросам Арцаха, а также для начала процесса консолидации всех обеспокоенных системой безопасности двух армянских государств здоровых политических, общественных сил и деятелей Армении и Арцаха, Совет партии «Родина» 6 сентября 2021 года создал комиссию по вопросам Арцаха в качестве структурного подразделения партии» - говорится в сообщении партии «Родина».