Ռուստամ Մուրադովին Արցախում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարի պաշտոնում կարող է փոխարինել Միխայիլ Կոսոբոկովը. «Սպուտնիկ Արմենիա»
07/09/2021 14:54
Ըստ «Սպուտնիկ-Արմենիա»-ի՝ Արցախում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարի հավանական թեկնածուն գեներալ-մայոր Միխայիլ Կոսոբոկովն է:
Ավելի վաղ Կոսոբոկովը զբաղեցրել է 58-րդ համազորային բանակի (Հարավային ռազմական օկրուգ) հրամանատարի տեղակալի պաշտոնը։ Ժամանակին նա եղել է Աբխազիայում ռուսական ռազմական բազայի հրամանատարը։
Հիշեցնենք՝ սեպտեմբերի 6-ին Հայաստանի պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է Արցախում ՌԴ խաղաղապահ անձնակազմի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին, որն ավարտում է իր առաքելությունը անձնակազմի հրամանատարի պաշտոնում։

Рустама Мурадова на посту командующего российским миротворческим контингентом в Карабахе может сменить Михаил Кособоков (Sputnik Армения)
Вероятный кандидат на должность командующего российским миротворческим контингентом в Нагорном Карабахе, по данным Sputnik Армения, генерал-майор Михаил Кособоков.
Ранее Кособоков занимал должность заместителя командующего 58-й общевойсковой армией (Южный военный округ). В свое время Кособоков командовал российской военной базой в Абхазии.
Напомним, что вчера министр обороны Армении Аршак Карапетян принял генерал-лейтенанта Рустама Мурадова, который завершает свою миссию в качестве командующего российским миротворческим контингентом в Республике Арцах.