Քաշաթաղի շրջանում թուրք-ադրբեջանական զորավարժությունների անցկացումը սադրանք է. Հայաստանի իշխանությունը պետք է հանդես գա համապատասխան արձագանքով. Տիգրան Աբրահամյան
07/09/2021 10:15
Քաշաթաղի շրջանում թուրք-ադրբեջանական զորավարժությունների անցկացումը սադրանք է և այս թեմայով Հայաստանի իշխանությունը պետք է հանդես գա համապատասխան արձագանքով, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Արցախից բռնազավթված տարածքներում զորքերի ցանկացած կուտակում, տեղաշարժեր արդեն իսկ վտանգավոր բնույթ է կրում, եթե հաշվի առնենք, որ դրանք տեղի են ունենում Գորիս-Կապան ճանապարհի կամ Սև լճի հարակից հատվածներում, ապա խնդիրն առավել սուր ընթացք է ստանում։
Այս ամենին գումարվում է թուրքական զինուժի մասնակցությունն ու վերջին շրջանի սահմանային միջադեպերը, ինչն ամբողջացնում է ողջ պատկերը», - նշել է Աբրահամյանը։

Проведение турецко-азербайджанских учений в Кашатагском районе является провокацией – Тигран Абрамян
07/09/2021 12:10
Проведение турецко-азербайджанских учений в Кашатагском районе является провокацией и власти Армении должны выступить в этой связи с соответствующей реакцией, написал на своей странице в Facebook депутат парламента от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Любое скопление и передвижение войск на оккупированных территориях Арцаха носит опасный характер, если учитывать, что это происходит на прилегающих к дороге Горис – Капан или Черному озеру участках, то проблема приобретает более острый характер.
Ко всему этому прибавляется участие турецких ВС и пограничные инциденты в последний период, что создает целостную картину», - отметил Тигран Абрамян.