«Խաղաղության դարաշրջան» չի լինելու, միակողմանի խաղաղություն չկա․ Թևան Պողոսյան
Խաղաղության դարաշրջան չի լինելու, միակողմանի խաղաղություն չկա, 168 TV-ի «Ռեվյու» հաղորդմանն ասել է «Մարդկային զարգացման միջազգային կենտրոնի» ղեկավար, քաղաքագետ Թևան Պողոսյանը՝ կարծիք հայտնելով, որ պետք է պատրասվել պատերազմի։
«Հիմա էլ եմ ասում՝ պատերազմ է լինելու, պետք է պատրաստվենք պատերազմի: Միակ ձևը, որով կարող ենք այստեղ գոյատևել այն է, որ մեր հայրենիքը վերականգնենք և հաղթանակած խաղաղությամբ ապրենք: Այլ պարագայում խաղաղություն ասվածը մանիպուլյացիա է», - ասել է Պողոսյանը։
Նա ընդգծել է, որ թշնամին իրական խաղաղության չի ձգտում, և Հայաստանից հնչող հայտարարությունները խաղաղություն հաստատելուն չեն օգնելու, քանի որ Ադրբեջանի պատկերացրած խաղաղությունն այլ է։
«Նրա նկարագրած խաղաղությունն է՝ երբ բոլոր հայերը գերեզմանում են։ Այդ ժամանակ իրենց համար խաղաղ է: Գերեզմանում էլ է խաղաղություն լինում, բայց ինձ համար խաղաղությունը հաղթանակած խաղաղությունն է», - շեշտել է քաղաքագետը։

«Мирной эпохи» не будет, одностороннего мира не бывает – Теван Погосян
Мирной эпохи не будет, одностороннего мира не бывает, заявил в эфире программы «Ревью» 168 TV глава «Международного центра человеческого развития», политолог Теван Поогосян, выразив мнение, что нужно готовиться к войне.
«Я и сейчас говорю, что война будет, мы должны готовиться к войне. Это единственный способ для нашего выживания здесь, восстановления нашей Родины и победной мирной жизни. Во всех других случаях так называемый мир – манипуляция», - сказал Теван Погосян.
Он подчеркнул, враг не стремится к реальному миру и звучащие из Армении заявления не помогут установлению мира, поскольку представляемый Азербайджаном мир – другой.
«Мир в его представлении, когда все армяне мертвы. Вот тогда для них наступит мир. На кладбище тоже бывает мир, но в моем представлении мир должен быть добыт победой», - отметил политолог.