Սերժ Սարգսյանն ընդդեմ Խաչատուր Սուքիասյանի հայցադիմումը կքննի դատավոր Սերգեյ Սահակյանը
ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդդեմ Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի հայցադիմումը կքննի Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Սերգեյ Սահակյանը։
Սեպտեմբերի 6-ին Սերժ Սարգսյանի փաստաբան Ամրամ Մակինյանը հայց էր ներկայացրել դատարան՝ ընդդեմ Խաչատուր Սուքիասյանի։
Դիմումը մուտքագրվել է դատարան Սերժ Սարգսյանի պատիվն ու բարի համբավը արատավորող տեղեկությունները հերքելու պահանջով։
Բացի այդ, Սուքիասյանից, որպես վնասի փոխհատուցում, պահանջում են մեկ միլիոն դրամ, որը պետք է ամբողջությամբ վճարվի Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամ։

Иск Сержа Саргсяна против Хачатура Сукиасяна рассмотрит судья Сергей Саакян
Иск третьего президента Армении Сержа Саргсяна против депутата парламентской фракции «Гражданский договор» Хачатура Сукиасяна будет рассматривать судья суда общей юрисдикции Еревана Сергей Саакян.
Адвокат Сержа Саргсяна Амрам Макинян 6 сентября представил в суд иск против депутата парламента Хачатура Сукиасяна. Иск подан в суд с требованием опровергнуть сведения, порочащие честь, достоинство и репутацию Сержа Саргсяна.
Кроме того, истец требует от Хачатура Сукиасяна выплатить в качестве компенсации 1 миллион драмов, которые должны быть перечислены в Фонд страхования военнослужащих.
Напомним, Хачатур Сукисян заявил с трибуны парламента, что «третий президент проиграл в казино более 100 млн. долларов».