Վարչապետի աթոռին բազմածը կառավարության նիստին հաճոյանում է թշնամուն․ Հայկ Մամիջանյան
Անկախության օրվա տոնակատարության ցինիկ ձևակերպումը Նիկոլ Վովաևիչը արել է հատուկ Թուրքիայի հետ մերձեցման և Ադրբեջանի հետ սահմանագծման և սահմանազատման գործընթացի մասին հայտարարություններից ուշադրություն շեղելու համար, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Հայկ Մամիջանյանը՝ արձագանքելով Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը՝ ՀՀ անկախության 30-ամյակին Հանրապետության հրապարակում «գունագեղ տոնակատարություն» անցկացնելու մասին, որը նվիրված է լինելու «ՀՀ անկախության, անվտանգության ու Արցախի համար իրենց կյանքը զոհած մեր նահատակների հիշատակին»։
«Այդ հայտարարություններն ինքը «պարտավորվել է» անել նույն կերպ, ինչպես պարտավորվել է չայցելել Արցախ, չնշել կառավարության ծրագրի մեջ «Արցախի Հանրապետություն» բառերը, չթողնել, որ բարձրաստիճան պաշտոնյա մասնակցի Արցախի անկախության միջոցառումներին և այլ հայրենադավ պարտավորություններ:
Օրեր շարունակ մեր պատվիրակությունը բոլոր հասու խողովակներով առաջ է տանում մեր ազգային օրակարգը, իսկ վարչապետի աթոռին բազմածը կառավարության նիստին հաճոյանում է թշնամուն:

Занимающий кресло премьера угождает врагу на заседании правительства – Айк Мамиджанян
Никол Воваевич озвучил циничное высказывание о праздновании Дня независимости Армении специально для того, чтобы отвлечь внимание от процесса сближения с Турцией и делимитации и демаркации с Азербайджаном, написал на своей странице в Facebook  секретарь парламентской фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян в ответ на заявление Никола Пашиняна о том, что «21 сентября на площади Республики состоятся параллельные празднества, и они будут посвящены памяти погибших за независимость, безопасность Республики Армения и Арцаха».
«Это заявление он "обязался" сделать точно так, как обязался не упоминать в программе правительства слова "Республика Арцах", не разрешать высокопоставленным должностным лицам участвовать в мероприятиях по случаю независимости Арцаха и другие предательские обязательства.
На протяжении дней наша делегация по всем доступным каналам продвигает нашу национальную повестку, а занимающий кресло премьера угождает врагу на заседании правительства.
Эта власть превратила международные отношения в ярмарку национальных интересов», - написал Айк Мамиджанян.