Սեպտեմբերի 21-ին Հանրապետության հրապարակում տեղի է ունենալու գունագեղ տոնակատարություն. նվիրված է լինելու զոհերի հիշատակին. Վարչապետ (Տեսանյութ)
08/09/2021 11:34
2021 թվականի սեպտեմբերի 20-ի աշխատանքային օրը կտեղափոխվի 2021 թվականի սեպտեմբերի 25-ին` շաբաթ օրը. որոշումն ընդունվեց կառավարության այսօրվա նիստում:
«Աշխատանքային օրը տեղափոխելու մասին» ՀՀ կառավարության որոշման նախագծի ընդունումը պայմանավորված է Հայաստանի Հանրապետության տոների կապակցությամբ քաղաքացիների հանգիստը կազմակերպելու անհրաժեշտությամբ:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասաց, թե մեր տրամադրությունը տոնական համարել չի կարելի, բայց ՀՀ անկախության 30-ամյակը պետք է պատշաճ ձևով նշվի:
«Ուզում եմ ասել, որ սեպտեմբերի 21-ին Հանրապետության հրապարակում տեղի է ունենալու գունագեղ տոնակատարություն ու դա նվիրված է լինելու ՀՀ անկախության, անվտանգության ու Արցախի համար իրենց կյանքը զոհած մեր նահատակների հիշատակին», - ասաց Փաշինյանը:

Никол Пашинян: 21 сентября на площади Республики будут проходить параллельные празднества, посвященные памяти павших
08/09/2021 12:18
Правительство Армении сегодня приняло решение о переносе рабочего дня с понедельника 20 сентября 2021года на нерабочий день в субботу 25 сентября.
Проект решения правительства «О переносе рабочего дня» обусловлен необходимостью организации отдыха граждан по случаю праздников Республики Армения.
Премьер-министр Никол Пашинян сказал, что нельзя считать наше настроение праздничным, однако 30-летие независимости Армении должно отмечаться надлежащим образом.
«Хочу сказать, что 21 сентября на площади Республики состоятся параллельные празднества, и они будут посвящены памяти погибших за независимость, безопасность Республики Армения и Арцаха», - сказал Никол Пашинян.