Վրաստանում COVID-19-ի դեմ պատվաստվածների համար մեկնարկել է դրամական խաղարկություն
Վրաստանում սկսվել է խրախուսական դրամական վիճակախաղ՝ COVID-19-ի դեմ պատվաստված քաղաքացիների համար: Մրցանակային ֆոնդը կազմում է 900 հազար դոլար, ասել է կորոնավիրուսի կանխարգելման հարցերով համակարգող շտաբի պետ Գեորգի Գիբրաձեն:
«Այսօրվանից մեկնարկում է 2 միլիոն 800 հազար լարի (մոտ 900 հազար դոլար) մրցանակային ֆոնդով պատվաստված քաղաքացիների համար խրախուսական վիճակախաղը: Պատահական ընտրության սկզբունքով՝ դրամական պարգևներ կխաղարկվեն պատվաստվողների համար, որոնք այն ստացել են մեկ կամ երկու դեղաչափով», - ասել է Գիբրաձեն:
Նրա խոսքով, խաղարկությունը կանցկացվի ամեն օր և շաբաթը մեկ անգամ: Ամեն օր խաղարկվելու է 100-ից մինչև 500 լարի (30-ից 150 դոլար), իսկ շաբաթական՝ հազարից մինչև 10 հազար լարի (480-ից մինչև 3,2 հազար դոլար):
Առողջապահության նախարարության տվյալներով՝ Վրաստանում մեկ դեղաչափով պատվաստվել է 850 868 մարդ, իսկ 489 194 մարդ պատվաստվել է երկու դեղաչափով:

В Грузии стартовала денежная лотерея для вакцинированных от COVID-19 граждан
Поощрительная денежная лотерея для вакцинированных от COVID-19 граждан началась в Грузии с понедельника, призовой фонд составляет 900 тысяч долларов, заявил глава оперативного штаба координационного совета по коронавирусу Георгий Гибрадзе на брифинге.
«Сегодня стартует поощрительная лотерея для вакцинированных граждан с призовым фондом 2 миллиона 800 тысяч лари (около 900 тысяч долларов). По принципу случайного отбора будут разыгрываться денежные призы как для вакцинированных одной дозой, так и двумя», - заявил Гибрадзе.
По его словам, розыгрыши будут проходить ежедневно и еженедельно. Ежедневно будут разыгрывать от ста до 500 лари (от 30 до 150 долларов), а еженедельно - от тысячи до 10 тысяч лари (от 480 до 3,2 тысячи долларов).
По данным минздрава, в Грузии одной дозой вакцинировались от коронавируса 850 868 человек или 29,8% взрослого населения, а двумя дозами - 489 194 человека (17,1% взрослого населения).