Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին ադրբեջանցիները ձերբակալել են իրանական երկու բեռնատարի վարորդների
Para TV-ի ունեցած տեղեկություններով, ադրբեջանցի ոստիկանները Գորիս-Կապան ավտոճանապարհի Որոտան համայնքի հատվածում ձերբակալել են երկու իրանցի վարորդի, որոնք ցեմենտ էին տեղափոխում Ստեփանակերտ և Երևան։
Ինչպես փոխանցում են Para TV-ի աղբյուրները՝ վարորդները հեռախոսով հասցրել են հայտնել, որ ձերբակալված են և ադրբեջանցիները պատրաստվում են դատել իրենց, որից հետո կապը ընդհատվել է։
Խնդրի վերաբերյալ պարզաբանում կամ մեկնաբանություն ստանալու համար ՀՀ ԱԱԾ-ի հետ կապվել դեռևս չի հաջողվում, իսկ Հայաստանում Իրանի դեսպանատնից Aysor.am-ին խնդրեցին գրավոր հարցում ուղարկել։

Азербайджанцы задержали водителей двух иранских грузовиков на дороге Горис-Капан
Азербайджанские полицейские задержали на участке общины Воротан межгосударственной дороги Горис-Капан водителей двух иранских грузовиков, которые перевозили цемент из Степанакерта в Ереван, сообщает со ссылкой на свои источники Para TV.
Как передают источники Para TV, водители успели связаться по телефону и сообщить, что они задержаны и азербайджанцы собираются судить их, после чего связь с ними прервалась.
Aysor.am пока не удалось связаться с СНБ Армении для уточнения этих данных, а в посольстве Ирана в Армении попросили направить письменный запрос.