Ձեզ թվում է, որ պետք է կյանքը կանգնեցնե՞նք, զբաղվենք մենակ այդ մի ճանապարհո՞վ․ չշնչենք, չարտաշնչենք, չքնենք, չզարթնենք․ Քերոբյան
16/09/2021 12:35
«Դուք գիշերը նորմա՞լ եք քնել, երեկ երեք անգամ հաց կերե՞լ եք, թե՞ չէ։ Երեկ չեք ապրե՞լ։ Դրամատիզացնում եք իրավիճակը, տրագիկ եք սարքում։ Նաև ձեզ նայեք, ինչո՞ւ չեք արել։ Դրամատիզացնելն ընդամենը վնաս է տալիս»,- դիմելով Գորիս-Կապան ճանապարհահատվածին ադրբեջանցիների գործողությունների մասին իրեն հարց ուղղած լրագրողներին՝ ճեպազրույցում ասաց Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։
Նա նշեց, որ ճանապահին ստեղծված վիճակը լուծելու ուղղությամբ աշխատանք տարվում է, բայց դա երկրում եղած միակ հարցը չէ, որը լուծում է պահանջում։
«Տեսնում եք՝ Ադրբեջանն անընդհատ նոր պրոբլեմներ է ստեղծում, բայց այս պահին մեր ունեցած միակ արդյունավետ մեխանիզմը այդ հարցերը հերթով լուծելն է», - ասաց նա։
Քերոբյանը նաև շեշտեց, որ «հարցերը հերթով լուծելը» հեշտ չէ, բայց պետք է «սառնասրտորեն ու հետևողականորեն այդ խնդիրները լուծել ու առաջ գնալ», վերադառնալ նորմալ կյանքի։
«Եթե ձեզ թվում է, որ պետք է կյանքը կանգնեցնենք, ուրիշ բան չանենք, զբաղվենք մենակ այդ մի ճանապարհով և չշնչենք, չարտաշնչենք, չքնենք, չզարթնենք և այլն ․․․ Ես ասում եմ, որ պետք է այդ բոլոր խնդիրները լուծել, բայց բացի այդ խնդիրները լուծելուց, գոյություն ունեն նաև շատ այլ խնդիրներ, որոնք ևս պետք է լուծել», - ասաց Էկոնոմիկայի նախարարը։

Ваан Керобян: Вам что кажется, что жизнь должна остановиться, а мы должны заниматься только этой дорогой, не дышать, не спать и не просыпаться?
16/09/2021 14:19
«Вы ночью нормально спали? Вы вчера поели три раза? Вы драматизируете ситуацию, превращаете в трагедию. Посмотрите на себя, а вы почему не сделали? Драматизация только вредит», - заявил на брифинге министр экономики Армении Ваан Керобян, обратившись к журналистам, задавшим ему вопрос о действиях азербайджанцев на межгосударственной дороге Горис-Капан.
Он отметил, что в направлении решения создавшейся на дороге ситуации ведется работа, но это не единственный требующий решения вопрос в стране.
«Вы видите, что Азербайджан постоянно создает новые проблемы, но в данный момент единственный эффективный механизм, который есть у нас, решать эти вопросы по очереди», - сказал он.
Ваан Керобян также отметил, что нелегко «решать вопросы по очереди», но нужно «хладнокровно и последовательно решать эти вопросы и двигаться вперед», возвращаться к нормальной жизни.
«Если вам кажется, что жизнь должна остановиться, мы не должны ничего делать и только заниматься этой дорогой, не дышать, не спать и не просыпаться и так далее… Я говорю, что нужно решать все проблемы, но кроме решения этих проблем, существуют также множество других проблем, которые также нужно решить», - сказал министр экономики.