«ՀՀ պետականությանը վտանգ է սպառնում». ընդդիմությունը կսկսի փողոցային պայքարը (Տեսանյութ)
ՀՀ պետականությանը վտանգ է սպառնում. հենց այս թեմայով է «Հայաստան» խմբակցությունն օրեր առաջ հանդիպել իրենց առաջնորդ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ։
«Մենք մշտապես հայտարարել ենք, որ երբեք չենք հրաժարվելու փողոցային պայքարից։ Շատ ակտիվ քննարկումների մեջ ենք՝ ինչ անել, ինչպես անել, որպեսզի չեզոքացնել մեր երկրին սպառնացող վտանգներն ու կանխել Հայաստանի թուրքացումը», - Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը։
Նրա խոսքով՝ առաջիկայում ականատես կլինենք փողոցային ակցիաների ու գործողությունների։
«Այսօր ընդդիմությանը հիմնականում քննադատում են հենց նրա համար, որ փողոցային պայքար տեղի չի ունեում, իսկ միայն խորհրդարանական աշխատանքով այն, ինչ կատարվում է մեր երկրում, դրա դեմն առնել չենք կարող», - ասաց Սաղաթելյանը։

«Армянской государственности угрожает опасность» – оппозиция начнет уличную борьбу
Армянской государственности угрожает опасность, фракция «Армения» несколько дней назад встречалась со своим лидером Робертом Кочаряном именно по этой теме.
«Мы всегда заявляли о том, что никогда не откажемся от уличной борьбы. Мы проводим активные обсуждения: что и как сделать, чтобы нейтрализовать угрожающие нашей стране опасности, предотвратить тюркизацию Армении», - заявил сегодня на брифинге вице спикер парламента, депутат фракции «Армения» Ишхан Сагателян.
По его словам, в ближайшее время мы станем очевидцами уличных акций и действий.
«Сегодня оппозицию в основном критикуют за то, что не выходит на уличную борьбу, а только парламентской работой нельзя остановить то, что происходит в нашей стране», - сказал Ишхан Сагателян.