«Հրապարակ». Վահե Հակոբյանն ու Արմեն Գևորգյանը հայտնվել են իրավապահների ուշադրության կենտրոնում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորած «Հայաստան» դաշինքի պատգամավորներ Վահե Հակոբյանն ու Արմեն Գևորգյանը ապօրինի գույքի բռնագանձման օրենքի շրջանակում հայտնվել են իրավապահների ուշադրության կենտրոնում։
Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, դատախազության` ապօրինի գույքի բռնագանձմամբ զբաղվող վարչությունում ուսումնասիրություններ են կատարվում այս պատգամավորներին պատկանող որոշ գույքերի օրինականության վերաբերյալ։
Հիշեցնենք` օրերս արդարադատության նախարարը հայտարարեց, որ ապօրինի գույքի հետ կապված՝ շուրջ 300 գործ է քննվում: Ըստ որոշ լուրերի, նախկին գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի գործն էլ է «բացվել» ապօրինի գույքի ուսումնասիրության ընթացքում»։

«Грапарак»: Ваге Акопян и Армен Геворкян оказались в центре внимания правоохранителей
Газета «Грапарак» пишет, что депутаты парламента от возглавляемого Робертом Кочаряном блока «Армения» Ваге Акопян и Армен Геворкян оказались в центре внимания правоохранителе в рамках закона о конфискации незаконного имущества.
«Как передают наши источники, в управлении, которое занимается конфискацией незаконного имущества, проводится изучение законности принадлежащего этим депутатам имущества.
Напомним, на днях министр юстиции заявил, что расследуется около 300 дел, связанных с незаконным имуществом. По некоторым сведениям, дело бывшего генпрокурора Агвана Овсепяна также "раскрыто" в ходе изучения незаконного имущества», - пишет газета.