381 000-ական դրամ պարգևավճար է փոխանցվել պատգմավորներից յուրաքանչյուրին. այս արատավոր մեխանիզմը պետք է արմատախիլ անել. Մանուկյան
17/09/2021 12:44
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Գեղամ Մանուկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է, որ պետբյուջեից իր հաշվին 381 հազար դրամ գումար է փոխանցվել որպես պարգևավճար։
«Անուղղելի են սրանք։ Քիչ առաջ, ի շարս ԱԺ այլ պատգամավորների, հաշվիս վրա ՀՀ պետական բյուջեից փոխանցվել է 381.420 դրամ գումար։
Այս իշխանությունը շարունակում է պետական կոռուպցիան։ «Հայաստան» խմբակցությունը դատապարտում է այս գործելաոճը։ Այս գումարը պատգամավորներինը չէ։ Պարգևավճարների այս արատավոր մեխանիզմը պետք է արմատախիլ անել...մեր խմբակցության պատգամավորները հրաժարվում են այս պարգևավճարից, ավելի ուշ կհայտնենք՝ ուր կուղղենք այն», - գրել է Գեղամ Մանուկյանը։

Каждому из депутатов перечислено по 381.420 драмов: этот порочный механизм премий должен быть искоренен – Гегам Манукян
17/09/2021 14:54
Депутат парламентской фракции «Армения» Гегам Манукян сообщил на своей странице в  Facebook, что из государственного бюджета на его счет перечислена сумма в размере 381 драмов в качестве премии.
«Они неисправимы. Немногим ранее, как и другим депутатам парламента на мой счет из государственного бюджета перечислена сумма в размере 381.420 драмов.
Эти власти продолжают государственную коррупцию. Фракция «Армения» осуждает этот стиль действий. Эти средства не принадлежат депутатам. Этот порочный механизм премий должен быть искоренен… Депутаты нашей фракции отказываются от этой премии, чуть позже сообщим, куда будут направлены эти средства», - написал Гегам Манукян.