Ազնավուրի հրապարակում բողոքի ակցիայի մասնակցին բերման ենթարկեցին (Տեսանյութ)
Այս պահին Երևանի Շառլ Ազնավուրի հրապարակում են հավաքվել բազմաթիվ քաղաքացիներ, որոնք բողոքի ակցիա են նախատեսել՝ ընդդեմ սեպտեմբերի 21-ին Նիկոլ Փաշինյանի ազդարարած «գունագեղ» տոնակատարության։
Ակցիայի մասնակիցները նախատեսում են քայլերթով գնալ դեպի կառավարության շենք, սակայն, ինչպես հայտնեց բողոքի գործողության նախաձեռնողներից պրոդյուսեր Արմեն Գրիգորյանը, ոստիկանությունը զգուշացրել է, որ քայլերթը թույլ չի տալու։
«Ոստիկանությունն ասաց, որ թույլ չի տա։ Մենք էլ ասացինք, որ գնալու ենք։ Տեսնենք՝ ինչ կլինի։ Ասացինք ՝ ինչի հիման վրա թույլ չեք տալիս, ասացին՝ ըստ օրենքի։ Թե ըստ որ օրենքի, պարզ չէ։ Նորմալ է թուրքաբարո իշխանության համար», - ասաց նա։
Րոպեներ անց կարմիրբերետավորները մեկ քաղաքացու տարան դեպի ոստիկանական մեքենան։
Ըստ տեղեկությունների՝ քաղաքացուն բերման են ենթարկել, երբ նա ոստիկանության ծառայողից հարցրել է՝ Փաշինյանը հա՞յ է, թե՞ թուրք։

Полицейские начали подвергать приводу участников акции на площади Шарля Азнавура
На площади Шарля Азнавура в Ереване собрались многочисленные граждане в знак протеста против анонсированного Николом Пашияном 21 сентября «красочного» празднества по случаю Дня Независимости.
Участники акции планировали пройти шествием к зданию правительства Армении, однако как сообщил один из инициаторов акции протеста продюсер Армен Григорян, полиция предупредила, что не позволит это шествие.
«Полиция сказала, что не позволит. Мы сказали, что пойдем. Посмотрим, что будет. Спросили их, на каком основании не разрешаете, ответили: по закону. Однако, согласно какому закону, непонятно. Это нормально для протурецкой власти», - сказал он.
Через несколько минут, спецназовцы силой увели одного гражданина к полицейской машине.
По сведениям, гражданина задержали, когда он спросил у служащего полиции: Пашинян армянин или турок?