Տրանսպորտային ուղիների ապաշրջափակումը կնպաստի Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև ապրանքաշրջանառության ավելացմանը․ ՌԴ փոխվարչապետ (Տեսանյութ)
20/09/2021 10:48
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև տրանսպորտային ուղիների ապաշրջափակումը կնպաստի ՀՀ և ՌԴ միջև ապրանքաշրջանառության ծավալի աճին, Երևանում լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը։
Օվերչուկի խոսքով՝ Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի փոխվարչապետերի եռակողմ աշխատանքային խումբը շարունակում է հանդիպումներն ու աշխատանքը։
«Կողմերը տրամադրված են ապաշրջափակել տարածաշրջանում տրանսպորտային, տնտեսական ուղիներն ու կապերը։ Ապաշրջափակումը, կառուցապատումը, տրանսպորտային երթուղիների վերականգնումը այդ թվում՝ Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև ապրանքաշրջանառության ընդլայնման և աճի նոր հնարավորություններ կստեղծեն», - ասաց Օվերչուկը։

Деблокирование транспортных маршрутов между Арменией и Азербайджаном поможет увеличить товарооборот Арменией и Россией – вице-премьер Оверчук
Разблокирование транспортных маршрутов между Арменией и Азербайджаном послужит увеличению товарооборота между Арменией и Россией, заявил вице-премьер РФ Алексей Оверчук.
На встрече с журналистами в Ереване он заявил, что трехсторонняя рабочая группа вице-премьеров Армении, Азербайджана и России встречается, работает.
«Стороны настроены на деблокирование транспортных, экономических связей в регионе. Деблокирование, строительство, восстановление транспортных маршрутов позволит создать новые возможности для расширения и увеличения товарооборота, в том числе, между Арменией и Россией», - заявил Оверчук.