Բայրամովն ու Նուլանդը քննարկել են Ղարաբաղի վերաբերյալ պայմանավորվածությունները
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը Նյու Յորքում հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղարի քաղաքական հարցերով տեղակալ Վիկտորիա Նուլանդի հետ:
Ինչպես հայտնում է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն, կողմերը մտքեր են փոխանակել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում անվտանգության ներկա իրավիճակի և Ղարաբաղի վերաբերյալ եռակողմ հայտարարության կատարման վերաբերյալ:
«Բայրամովը նշել է, որ Ադրբեջանը կառուցողական քայլեր է ձեռնարկել այս ուղղությամբ, սակայն Հայաստանը չի արձագանքել այդ քայլերին», - ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Բայրամովն ու Նուլանդը ընդգծել են Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հաղորդակցության ուղիների բացման և սահմանազատման կարևորությունը տարածաշրջանի ապագա խաղաղ զարգացման համար:

Байрамов и Нуланд обсудили договоренности по Карабаху
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов в Нью-Йорке провел встречу с заместителем госсекретаря США по политическим вопросам Викторией Нуланд.
Как сообщает МИД Азербайджана, стороны обменялись мнениями о текущей ситуации с безопасностью в регионе Южного Кавказа и реализации трехстороннего заявления по Карабаху.
«Байрамов отметил, что Азербайджан предпринял конструктивные шаги в этом направлении, но Армения не ответила взаимностью на эти шаги», - говорится в сообщении.
Байрамов и Нуланд подчеркнули важность открытия коммуникаций и делимитации границ между Азербайджаном и Арменией для будущего мирного развития региона.